صفحه اصلی/ گروه تحلیل ها ۱۴۰۱/۳/۴ - ۰۲:۴۷:۲۲
آیا رقابت گازی ایران و روسیه، روابط شان را تیره خواهد کرد؟ فرارو

آیا رقابت گازی ایران و روسیه، روابط شان را تیره خواهد کرد؟

فرارومتن پیش رو در فرارو منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست«در پی اِعمال تحریم‌های گسترده غرب علیه روسیه (در بحبوحه جنگ اوکراین)، روس‌ها تخفیف‌های قابل توجهی را به ویژه در امر فروش گاز مایع خود لحاظ می‌کنند .

سود داعش از جنگ اوکراین ديپلماسي ايراني

سود داعش از جنگ اوکراین

دیپلماسی ایرانیمتن پیش رو در دیپلماسی ایرانی منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست کریستوف ارهادرت-فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ/ "دولت اسلامی" در جدیدترین پیام تبلیغاتی خود که حاوی تهدید به حملات تروریستی بیشتر بود، این موضوع را با اشاره صریح به مفید بودن جنگ تجاوزکارانه روسیه در اوکراین ترکیب کرد .

اکو ايران

"روسیه فاشیست است"؛ اتهام "مورخ آمریکایی" علیه مسکو

اکو ایرانمتن پیش رو در اکو ایران منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستیک مسافر زمان از دهه 1930 برای شناسایی رژیم پوتین به عنوان فاشیست مشکلی ندارد .

آیا اوکراین به گاز روسیه وابسته است؟ ديپلماسي ايراني

آیا اوکراین به گاز روسیه وابسته است؟

دیپلماسی ایرانیمتن پیش رو در دیپلماسی ایرانی منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست الئا پومیه-لوموند/  اوکراین بارها از اروپایی ها خواسته است که خرید گاز از روسیه را متوقف کنند .

دستاورد صهیونیست‌ها از ترور در تهران چیست؟ جهان

دستاورد صهیونیست‌ها از ترور در تهران چیست؟

جهانمتن پیش رو در جهان منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستمهدی جهان تیغی/ ترور شهید صیاد خدایی از پاسداران مدافع حرم در یکی از خیابان های تهران، دوباره فرصتی برای رژیم صهیونیستی ایجاد کرده که برخی گزاره‌های القایی عملیات روانی خود را که در جنگ‌های نظامی حقیقی نمی‌تواند، بدست بیاورد را در هیاهو عملیات های بزدلانه تروریستی محقق کند .

اندیشکده کوئینسی: اسرائیل به دنبال زمین زدن توافق ایران و آمریکا است فرارو

اندیشکده کوئینسی: اسرائیل به دنبال زمین زدن توافق ایران و آمریکا است

فرارومتن پیش رو در فرارو منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست "اندیشکده کوئینسی" در گزارشی، ضمن پرداختن به ترور شهید "حسن صیاد خدایی" سرهنگِ عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تهران و معرفی رژیم اسرائیل به عنوان مظنون اصلی این اقدام تروریستی، به طور خاص استدلال می‌کند که الگوی این ترور، با ترور‌های پیشین که توسط اسرائیلی‌ها در خاک ایران انجام شده‌اند و در قالب آن ها، دانشمندان هسته‌ای این کشور هدف قرار گرفته اند، مطابقت دارد .

جنگی که در انتظار خاورمیانه است ديپلماسي ايراني

جنگی که در انتظار خاورمیانه است

دیپلماسی ایرانیمتن پیش رو در دیپلماسی ایرانی منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستعبدالحلیم قندیل-القدس العربی/ آیا جرقه‌های آتش جنگ بعد از اینکه موقتا به سمت اروپا (اوکراین)رفته است، دوباره به سرزمین‌های مورد علاقه‌اش یعنی کشورهای ما بازمی‌گردد؟چه بسا پاسخ به این پرسش آری باشد و چه بسا این جنگ بعد دینی به خود بگیرد؛ چرا که اسرائیل و دولتش شدیدا در بحران قرار دارند، اقدامات تحریک کننده  در اطراف مسجد الاقصی رو به افزایش است .

ماجرای پنج سوء قصد علیه پوتین فرارو

ماجرای پنج سوء قصد علیه پوتین

فرارومتن پیش رو در فرارو منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستگفته می‌شود «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه از پنج سوء قصد جان سالم به در برده و اکنون به قدری از تهدید علیه جان‌اش بیم دارد که خود را در محاصره تیمی از تک تیراندازان نخبه قرار داده است .

اسرائیل با این ترور برجام را نشانه رفته است شرق

اسرائیل با این ترور برجام را نشانه رفته است

شرقمتن پیش رو در شرق منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستعبدالرحمن فتح‌الهی/ پس از ترور شهید حسن صیادخدایی که طبق بیانیه سپاه از نیروهای قدس به شمار می‌رود، فضای رسانه‌ای و عموم تحلیل‌ها و گمانه‌زنی‌ها از احتمال تغییر معادلات خبر می‌دهد .

واکسن‌های ایرانی؛ تولید با ارز دولتی، فروش با «ارز استانبول» شرق

واکسن‌های ایرانی؛ تولید با ارز دولتی، فروش با «ارز استانبول»

شرقمتن پیش رو در شرق منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستمهفام سلیمان‌بیگی/  تولیدکنندگان واکسن ایرانی میلیون‌ها دلار ارز چهارهزارو 200 تومانی گرفته‌اند، اما واکسن خود را با حدود ۹ برابر قیمت جهانی به دولت فروخته‌اند .

وزارت «پول نفت» اعتماد

وزارت «پول نفت»

اعتمادمتن پیش رو در اعتماد منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستمحمد مهاجری/ 1. تقریبا 3-2 روز در میان آقای وزیر نفت یک حرف مشابه را تکرار می‌کند: «نفت می‌فروشیم، خیلی هم می‌فروشیم، پولش را هم می‌گیریم، نقد هم می‌گیریم .

«بی آیندگی» مادر «بی اعتمادی» امروز است آرمان ملي

«بی آیندگی» مادر «بی اعتمادی» امروز است

آرمان ملیمتن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستاحسان انصاری/ عدم اطمینان نسبت به آینده چه پیامدهایی به همراه خواهد داشت؟ چگونه می‌توان امید به آینده را بین مردم افزایش داد؟ «آرمان ملی» برای پاسخ به این سؤالات با دکتر مصطفی اقلیما، جامعه‌شناس گفت‌وگو کرده است .

حقیقت پنهان در لابه‌لای مقاله کیهان اعتماد

حقیقت پنهان در لابه‌لای مقاله کیهان

اعتمادمتن پیش رو در فرارو منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستعباس عبدی/ روزنامه کیهان با تاکید بر اینکه وضعیت فضای رسانه‌ای باید تغییر کند، نوشت:  «آقای سید ابراهیم رییسی حدود 9 ماه است وسط چنین فضای رسانه‌ای رهاشده‌ای در حال اداره امور کشور است و عملا (نه در حرف) نشان داده می‌شود طی 8 ماه به اندازه 8 سال برخی از این مدعیان کار کرد .

تصمیم سخت یا غافلگیری تلخ؟ فارس

تصمیم سخت یا غافلگیری تلخ؟

فارسمتن پیش رو در فارس منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستبرخی از کارشناسان سیاسی معتقدند جریانات و رسانه هایی که امروز با یک جمله رئیسی در پی ملتهب کردن فضا هستند، همان هایی هستند که در مقابل ناکارآمدی های دولت قبل سکوت کردند .

سرداری که نامش با خرمشهر گره خورد همشهري

سرداری که نامش با خرمشهر گره خورد

همشهریپای صحبت‌های «فاطمه جهان‌آرا» خواهر شهید «محمد‌‌ جهان‌آرا»مژگان مهرابی/ سال‌ها از شهادت او می‌گذرد .

مسئولیت حادثه برعهده کیست؟ آرمان ملي

مسئولیت حادثه برعهده کیست؟

آرمان ملیمتن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستنعمت احمدی/ ریزش ساختمان 10 طبقه نوساز در آبادان و کشته شدن چند نفر و زخمی شدن دهها نفر و زیر آوار ماندن افرادی که در لحظه ریزش ساعت 12 و 30 دقیقه در محل حضور داشتند، این سوال را پیش می‌آورد که مسئولیت چنین وقایعی برعهده کیست؟ اینکه پیمانکار و مالک ساختمان را بازداشت کنیم، آیا به وظیفه قانونی خود عمل کرده‌ایم؟ فرماندار آبادان می‌گوید این ساختمان 10 طبقه هنوز به بهره‌برداری نرسیده بود .

حذف ارز ترجیحی و یارانه‌ای که آب می‌رود اعتماد

حذف ارز ترجیحی و یارانه‌ای که آب می‌رود

اعتمادمتن پیش رو در اعتماد منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستدکتر قاسم نوروزی/ دولت سیزدهم نخستین بودجه سالانه خود را چندی پیش جهت تصویب به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد .

تندروی‌های بایدن چه بلایی بر سر امنیت جهانی می‌آورد؟ وطن امروز

تندروی‌های بایدن چه بلایی بر سر امنیت جهانی می‌آورد؟

تندروی‌های بایدن چه بلایی بر سر امنیت جهانی می‌آورد؟

تشکیل ناتوی ضد چینی دنياي اقتصاد

تشکیل ناتوی ضد چینی

دنیای اقتصادمتن پیش رو در دنیای اقتصاد منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستجو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، روز یکشنبه فصل دوم سفر دیپلماتیک خود را در آسیا آغاز کرد و از اطمینان‌بخشی به متحدان درباره تهدید کره‌شمالی به سوی متحد کردن کشورها در پس سیاست اقتصادی جدید دولتش برای «هند و پاسیفیک» متمرکز شد .

خرمشهر و آبادان را دریابیم شرق

خرمشهر و آبادان را دریابیم

شرقمتن پیش رو در شرق منتشر شده و بازنشر آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستاحسان هوشمند/ آزادی شهر خرمشهر از اسارت ارتش عراق یکی از افتخارآمیزترین رویدادهای تاریخی در ایران معاصر است .