صفحه اصلی/ گروه تحلیل ها ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۱۷:۴۰
سرمقاله قدس/ دیپلماسی عمومی فرصت‌ها و اولویت‌ها قدس آنلاين

سرمقاله قدس/ دیپلماسی عمومی فرصت‌ها و اولویت‌ها

قدس آنلاین « دیپلماسی عمومی فرصت‌ها و اولویت‌ها » عنوان یادداشت روز در روزنامه قدس به قلم ثمانه اکوان است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:دیپلماسی عمومی ناظر بر عمومی بودن موضوعات، ابزارها، مخاطبان و تأثیرگذاری تلاش‌هایی است که دولت‌ها، سازمان‌های غیر دولتی و نمایندگان جوامع مدنی برای تحقیق و تأمین اهداف و منافع ملی خود در سطح فراملی و بین‌المللی انجام می‌دهند .

سرمقاله آفرینش/ دفاع بد، بزرگترین ضربه به وجهه نظام است آفرينش

سرمقاله آفرینش/ دفاع بد، بزرگترین ضربه به وجهه نظام است

آفرینش « دفاع بد، بزرگترین ضربه به وجهه نظام است » عنوان سرمقاله روزنامه آفرینش به قلم حمیدرضا عسگری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید: بعضاً انسان متحیر می ماند که برخی اظهارات و واکنش ها از سوی مسئولان و مدیران مختلف از سر عدم شناخت نسبت به شرایط است و یا با نیات دیگری دنبال می شود! .

سرمقاله مردم سالاری/ به فکر مولدسازی دارایی‌های ملت باشید مردم سالاري

سرمقاله مردم سالاری/ به فکر مولدسازی دارایی‌های ملت باشید

مردم سالاری « به فکر مولدسازی دارایی‌های ملت باشید » عنوان سرمقاله روزنامه مردم سالاری به قلم سید حمید حسینی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:تا چشم بهم بزنیم امسال هم بدون هیچ دستاوردی به پایان خواهد رسید و هیچ گشایشی در زندگی مردم صورت نگرفته اما دولتمردان وعده برنامه پنجساله برای بهبود اوضاع کشور و تدوین بودجه عملیاتی و مولد سازی دارایی‌های راکد دولت را می‌دهند .

سرمقاله دنیای اقتصاد/ ریشه‌یابی ناترازی بانک‌ها دنياي اقتصاد

سرمقاله دنیای اقتصاد/ ریشه‌یابی ناترازی بانک‌ها

دنیای اقتصاد « ریشه‌یابی ناترازی بانک‌ها » عنوان سرمقاله روزنامه دنیای اقتصاد به قلم دکتر غلامرضا سلامی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید: اخیرا یکی از رجال اقتصادی- سیاسی در محفلی کارشناسی گفته‌اند: «من هشدار می‌دهم که اغراق در کسری بودجه به‌عنوان عامل اصلی تورم به‌نظر من یک اشتباه ژئوپلیتیک و یک دروغ سیاسی بزرگ است و کسانی که می‌خواهند دولت را زمین بزنند روی این موضوع تکیه می‌کنند، در‌حالی‌که مساله ما فساد و ناترازی بانک‌هاست .

سرمقاله ایران/ دیپلماسی مبتکرانه بیخ گوش امریکا ايران

سرمقاله ایران/ دیپلماسی مبتکرانه بیخ گوش امریکا

ایران « دیپلماسی مبتکرانه بیخ گوش امریکا » عنوان یادداشت روزنامه ایران به قلم رضا نظرآهاری است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:ایرانیان وقتی سخن از قاره امریکای لاتین می‌شود بیشتر امریکای شمالی یا همان ایالات متحده امریکا و کانادا را در خاطر می‌آورند‌ .

سرمقاله اعتماد/ زلزله در ترکیه و هشدار برای ایران اعتماد

سرمقاله اعتماد/ زلزله در ترکیه و هشدار برای ایران

اعتماد « زلزله در ترکیه و هشدار برای ایران » عنوان سرمقاله روزنامه اعتماد نوشته پیروز حناچی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:زمین‌لرزه از آنچه فکر می‌کنیم به ما نزدیک‌تر استپس از زلزله دهشتناک کشور ترکیه که دامنه‌های آن بسیاری از کشورهای منطقه را هم تحت تاثیر قرار داد، یک بار دیگر نگرانی ناشی از این خطر طبیعی، افکار عمومی ایرانیان را در بر گرفته است .

سرمقاله شرق/ افسانه تنهایی استراتژیک ایران شرق

سرمقاله شرق/ افسانه تنهایی استراتژیک ایران

شرق « افسانه تنهایی استراتژیک ایران » عنوان سرمقاله روزنامه شرق به قلم کوروش احمدی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:داعیه باورمندان به مقوله «تنهایی استراتژیک ایران» این است که ایران در تاریخ خود «فاقد هرگونه اتحاد طبیعی با ابرقدرتی بزرگ بوده‌» و «در تدوین، کاربرد و پیشبرد استراتژی‌های کلان خود تنها‌ست» .

سرمقاله فرهیختگان/ باز هم دوگانه پلیس و مامور امنیتی فرهيختگان

سرمقاله فرهیختگان/ باز هم دوگانه پلیس و مامور امنیتی

فرهیختگان « باز هم دوگانه پلیس و مامور امنیتی » عنوان یادداشت روزنامه فرهیختگان به قلم میلاد جلیل‌زاده است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:  درمورد شباهت‌های «کت چرمی» و «مرد بازنده» خیلی صحبت کرده‌اند .

سرمقاله وطن امروز/ بالن سرگردان چینی بلای جان سیاست آمریکا شد وطن امروز

سرمقاله وطن امروز/ بالن سرگردان چینی بلای جان سیاست آمریکا شد

وطن امروز« بالن سرگردان چینی بلای جان سیاست آمریکا شد » عنوان یادداشت روزنامه وطن امروز به قلم فرزانه دانایی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:گرم شدن رقابت‌‌های انتخاباتی با یک تهدید علیه امنیت ملی ایالات متحده پیدا شدن بالن تحقیقاتی بر فراز آسمان ایالات متحده، غیر از ایجاد بحران امنیتی و سیاسی برای دولت بایدن، رسانه‌ها و احزاب آمریکایی را به جان هم انداخته است .

سرمقاله کیهان/ رژیمی که نظام نشد کيهان

سرمقاله کیهان/ رژیمی که نظام نشد

کیهان « رژیمی که نظام نشد » عنوان یادداشت میهمان در روزنامه کیهان به قلم محمدهادی صحرایی است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید: در بین انقلابات مختلفی که در سده‌های اخیر اتفاق افتاده بدون شک انقلاب اسلامی ایران متمایز و مشخص از سایرین است .

سرمقاله خراسان/ بیم و امید رشد 54 درصدی مالیات ها در لایحه بودجه خراسان

سرمقاله خراسان/ بیم و امید رشد 54 درصدی مالیات ها در لایحه بودجه

خراسان « بیم و امید رشد 54 درصدی مالیات ها در لایحه بودجه » عنوان یادداشت روز در روزنامه خراسان به قلم محمد حقگو است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید: کم و کیف رشد درآمدهای مالیاتی دولت در لایحه بودجه سال آینده همچنان محل دغدغه و چالش است .

ترامپ در حال از دست دادن طلسم شانس خود است؟ فرارو

ترامپ در حال از دست دادن طلسم شانس خود است؟

فرارومتن پیش رو در فرارو منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستدر هفته جاری اخباری منتشر شد مبنی بر آن که دونالد ترامپ با تحقیقات قضایی دیگری به دلیل پولی که در سال ۲۰۱۶ میلادی به «استورمی دنیلز» بازیگر زن فیلم‌های مستهجن پرداخت کرده بود مواجه است .

روایتی جذاب از دردسرهای ریاست بر تجارت فردا

روایتی جذاب از دردسرهای ریاست بر "بانک مرکزی" در دوره احمدی نژاد

تجارت فردامتن پیش رو در تجارت فردا منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیست پرویز گیلانی| سال‌ها پیش مردی کوتاه‌قد و ریزجثه در دستگاه ناصرالدین‌شاه آشپزی می‌کرد .

پاسخ عصر ايران

پاسخ "عصر ایران" به ادعای بی اعتقادی امام خمینی (ره) به "دموکراسی"

عصر ایرانمتن پیش رو در عصر ایران منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستادعای بی اعتقادی به دموکراسی در حالی طرح شده که تنها یک هفته بعد از پیروزی انقلاب و در 30 بهمن 1357در پیام بازگشایی مدارس، واژۀ «دموکراسی» را به همین صورت و نه حتی «مردم‌سالاری» به کار می‌برد .

تحلیلگر اصولگرا: امام خمینی (ره) نه اهل قدرت عرفی بود، نه معتقد به دموکراسی روزنامه جوان

تحلیلگر اصولگرا: امام خمینی (ره) نه اهل قدرت عرفی بود، نه معتقد به دموکراسی

روزنامه جوانمتن پیش رو در جوان منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستعبدالله گنجی| به‌رغم اینکه هزاران بار درباره چرایی وقوع انقلاب اسلامی سخن رفته است و صد‌ها کتاب در جهان منتشر شده است، به بهانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی لازم است یک بار دیگر با «چشمان شسته» موضوع را بازخوانی نماییم .

جنگ‌زادگی ديپلماسي ايراني

جنگ‌زادگی "باکو" و توهم پیروزی بر ایران!

دیپلماسی ایرانیمتن پیش رو در دیپلماسی ایرانی منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستاسلام ذوالقدرپور| سیاستگذاری عمومی، فرآیندی است که بخش مهمی از آن بر درس‌آموزی و یادگیری سیاست‌ها و الگوهای پیشین موفق و کارآمد یا شکست خورده و ناکارآمد استوار است .

زوایای پنهان یک طرح جنجالی فرارو

زوایای پنهان یک طرح جنجالی

فرارومتن پیش رو در فرارو منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستبا وجود تمامی اظهارات و اطمینان‌بخشی‌های مقام‌های دولتی، همچنان نگرانی‌ها نسبت به ابعاد طرح مولدسازی اموال دولتی ادامه دارد .

مخاطب پوتین در استالینگراد که بود؟ شرق

مخاطب پوتین در استالینگراد که بود؟

شرقمتن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستاحمد وخشیته-استاد دانشگاه دوستی ملل روسیه| «حمایت؛ نه مشارکت در جنگ»؛ این پاسخی بود که برلین در واکنش به صحبت‌های ولادیمیر پوتین به مناسبت هشتادمین سالگرد آزادسازی استالینگراد داد و صدراعظم این کشور گفت که در هفته‌های آینده با پوتین تماس می‌گیرد؛ اما عطف به صحبت‌های رئیس‌جمهوری روسیه در ولگوگراد که در زمان شوروی استالینگراد نامید می‌شد، کرملین خوانش دیگری از این موضوع دارد .

از کوپن تا کالابرگ دنياي اقتصاد

از کوپن تا کالابرگ

دنیای اقتصادمتن پیش رو در دنیای اقتصاد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستعلی سعدوندی/ سال‌های زیادی است که جهان تجربه‌‌‌های متعددی در خصوص اعطای یارانه‌‌‌ها داشته است و کشورها همچنان به نحوی از سیاست‌‌‌های حمایتی بهره می‌‌‌گیرند .

بله! فساد در داوری ایران وجود دارد اعتماد

بله! فساد در داوری ایران وجود دارد

اعتمادمتن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تاییدش نیستسامان زمانی| لیگ برتر فوتبال ایران درحالی به هفته نوزدهم خود رسیده که در هفته‌های اخیر اعتراضات مربیان لیگ برتری به روند داوری‌ها بسیار زیاد شده است .