صفحه اصلی/ گروه تحلیل ها ۱۴۰۱/۷/۴ - ۰۰:۴۳:۳۱
سخن‌ها را بشنویم! اعتماد

سخن‌ها را بشنویم!

اعتمادمتن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستسیدعطاءالله مهاجرانیدر تفسیر آیه: اِنّ الاِنسان لفی خُسر (سوره عصر/۱) به این نکته دقیق و لطیف توجه شده است که زیان حقیقی، زیان در سرمایه است که خسارت‌بار است، زیان در سود، قابل تحمل و جبران است، اما زیان در سرمایه، چه بسا که قابل جبران نباشد .

صدای نسل جدید را بهتر بشنویم آرمان ملي

صدای نسل جدید را بهتر بشنویم

آرمان ملیمتن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستسیدحسن موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایراناگر نیم نگاهی به واکنش‌هایی که در چند سال اخیر نسبت به وضعیت اجتماعی، فرهنگی در جامعه توسط گروه‌ها و انجمن‌ها و صاحبنظران مختلف داده شده بود، داشته باشیم و در همین روزنامه بارها و بارها بنده یا اساتید و کارشناسان دیگر این موضوع را هشدار داده بودند که این وضعیت اجتماعی-  فرهنگی آبستن یکسری حوادثی است .

جمهوری اسلامی: مرزهائی که باید مشخص شوند جمهوري اسلامي

جمهوری اسلامی: مرزهائی که باید مشخص شوند

جمهوری اسلامیمتن پیش رو در جمهوری اسلامی منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست    بسم‌الله الرحمن الرحیمدرست است که اعتراض و تجمع برای گرفتن حق خود، حق طبیعی و قانونی مردم است، ولی توسل به هر اقدامی و انجام هر کاری برای رسیدن به آن جایز نیست .

جنگ جهانی علیه تورم دنياي اقتصاد

جنگ جهانی علیه تورم

دنیای اقتصادمتن پیش رو در دنیای اقتصاد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست  نرخ بهره در آمریکا به ۲۵/ ۳ درصد رسید۹۰ بانک مرکزی در سال ۲۰۲۲ نرخ بهره سیاستی را بالا بردند رئیس کل فدرال رزرو خطاب به فعالان اقتصادی: کمربندهای خود را ببندید چون رکود عمیق و بیکاری بیشتری در راه استافزایش‌ نرخ بهره در بسیاری از اقتصادهای بزرگ جهان موجب شده شاهد اعلام جنگی تمام‌‎عیار از سوی سیاستگذاران پولی به تورم باشیم .

راه رهایی بورس از تله رکود دنياي اقتصاد

راه رهایی بورس از تله رکود

دنیای اقتصادمتن پیش رو در دنیای اقتصاد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستبازار سهام در شرایطی به استقبال پاییز۱۴۰۱ می‌رود که به نظر می‌آید احتمال بازگشت رونق به صحنه معاملات بورس در وضعیت کنونی بیش از انتظارات قبلی، کاهش یافته است .

هشدار به باکو وطن امروز

هشدار به باکو

وطن امروزمتن پیش رو در وطن امروز منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست  همزمان با آغاز هفته دفاع‌مقدس، صبح روز پنجشنبه 31 شهریورماه نیروهای مسلح کشورمان رژه رفتند .

خطیب جمعه تهران: قوه قضائیه با سران اغتشاش قاطعانه برخورد کند کيهان

خطیب جمعه تهران: قوه قضائیه با سران اغتشاش قاطعانه برخورد کند

کیهانمتن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستامام جمعه موقت تهران با اشاره به آشوب‌های اخیر گفت: متأسفانه باید گفت در این حادثه هم کسانی که نان نظام را خوردند، هم صدا با اغتشاشگران شده‌اند؛ شما که به راحتی بیانه می‌دهید، اغتشاشات را محکوم کنید و الا همسو هستید .

ریال دیجیتال راهی برای دور زدن تحریم؟ ابتکار

ریال دیجیتال راهی برای دور زدن تحریم؟

ابتکارمتن پیش رو در ابتکار منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستبانک مرکزی کشور در مرداد ماه پیش نویس سندی را منتشر کرد که اهداف و فرصت های ارز دیجیتال را مشخص می کند .

روسیه: 300 مزدور خارجی در یک حمله موشکی در نیکولایف کشته شدند شرق

روسیه: 300 مزدور خارجی در یک حمله موشکی در نیکولایف کشته شدند

شرقمتن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستوزارت دفاع روسیه از کشته شدن 300 مزدور خارجی در نیکولایف در جنوب اوکراین و سرنگونی یک جنگنده و 7 پهپاد در نزدیکی مناطق دنپروپتروفسک، دونتسک، زاپوروژیه و خرسون خبر داد .

همه‌پرسی برای مشروع‌نمایی اشغالگری اعتماد

همه‌پرسی برای مشروع‌نمایی اشغالگری

اعتمادمتن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست6 ماه و 25 روز پس از آغاز حمله نظامی همه‌جانبه روسیه به اوکراین، مسکو تصمیم دارد با برگزاری یک همه‌پرسی که بسیاری دیگر از کشورها آن را «نامشروع» و «غیرقانونی» می‌خوانند، بخشی از مناطق اشغال‌شده را رسما به خاک خود الحاق کند .

آموزش؛ صف معترض با اغتشاشگر را از هم جدا می‌کند آرمان ملي

آموزش؛ صف معترض با اغتشاشگر را از هم جدا می‌کند

آرمان ملیمتن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستدختری به نام مهسا امینی بعد از اینکه توسط گشت ارشاد در نزدیکی پارک طالقانی جلب می‌شود، به یکباره در سالن پلیس امنیت اخلاقی بعد از صحبت با یکی از بانوان مسئول حاضر در سالن سر خود را دو دستی می‌گیرد و به زمین می‌خورد .

فشار حداکثری شکست خورد آمریکا از موضع ضعف مذاکره می‌کند کيهان

فشار حداکثری شکست خورد آمریکا از موضع ضعف مذاکره می‌کند

کیهانمتن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیسترسانه وابسته به رژیم سعودی به تلخی اعتراف کرد: هر قدر ایران از موضع قدرت مذاکره می‌کند، آمریکا و متحدانش از موضع ضعف مذاکره می‌کنند .

گدایی انرژی غربی‌ها/ افزایش 85 درصدی قیمت هیزم در آلمان وطن امروز

گدایی انرژی غربی‌ها/ افزایش 85 درصدی قیمت هیزم در آلمان

وطن امروزمتن پیش رو در وطن امروز منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستاولاف شولتس، صدراعظم آلمان قرار است امروز شنبه ۲۴ سپتامبر (دوم مهر) در سفری 2 روزه به کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس، علاوه بر امارات و قطر، به عربستان سعودی سفر کند که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این سفر برای دست یافتن بیشتر به انرژی برای اروپا و جایگزینی آن با گاز روسیه در زمستان است .

افغانستان و مجمع عمومی سازمان ملل اعتماد

افغانستان و مجمع عمومی سازمان ملل

اعتمادمتن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستیکسال بعد از سرنگونی دولت پیشین افغانستان و تسلط گروه شبه‌نظامی طالبان بر این کشور، هرچند جامعه جهانی هنوز حاکمان تازه افغانستان را به رسمیت نشناخته‌اند و نماینده افغانستان در سازمان ملل همچنان نماینده دولت پیشین است، اما موضوع افغانستان در سخنرانی‌های بسیاری از رهبران برجسته جهان بازتاب داشت .

توپ توافق در زمین آمریکا آرمان ملي

توپ توافق در زمین آمریکا

آرمان ملیمتن پیش رو در آرمان ملی منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست بسیاری بر این باور بودند که حضور رئیس‌جمهور و همراهانش در مجمع عمومی سازمان ملل و مخصوصا حاشیه این مجمع می‌تواند ثمرات زیادی برای کشورمان داشته باشد و مذاکراتی میان ایران و کشورهای اروپایی شکل گیرد تا طرفین موانع و دست‌اندازهای پیش روی توافق را با یکدیگر حل و فصل کنند، اما از قبل هم به نظر می‌رسید که نشست‌های حاشیه مجمع عمومی نتواند چندان تاثیری بر مسائل پیرامون احیای برجام بگذارد .

المانیتور: ایران در 40 سال گذشته هرگز مانند امروز قدرتمند نبوده است کيهان

المانیتور: ایران در 40 سال گذشته هرگز مانند امروز قدرتمند نبوده است

کیهانمتن پیش رو در کیهان منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستیک رسانه معروف آمریکایی با تاکید بر ناتوانی واشنگتن در مهار جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: ایران در قدرتمندترین دوران خود طی ۴۰ سال گذشته به سر می‌برد .

یمن و اوکراین محور دیدار «بن سلمان» با آمریکا شرق

یمن و اوکراین محور دیدار «بن سلمان» با آمریکا

شرق  متن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستولیعهد عربستان با چند تن از مسئولان آمریکایی در جده دیدار و با آن‌ها درباره بحران یمن و اوکراین بحث و گفتگو کرد .

محسنی اژه‌ای: اجازه نمی‌دهیم عناصر آشوب‌طلب در شهرها جولان دهند شرق

محسنی اژه‌ای: اجازه نمی‌دهیم عناصر آشوب‌طلب در شهرها جولان دهند

شرقمتن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیسترئیس قوه قضاییه گفت: قوه قضاییه با همراهی و همکاری بخش‌های ذیربط انتظامی و امنیتی به هیچ‌وجه اجازه نخواهد داد عناصر اصلی اغتشاشگر و آشوب‌طلب حرفه‌ای در سطح شهرها و مناطق مختلف کشور جولان دهند و امنیت و آرامش شهروندان را سلب کنند .

دختر احتمالی کیم جونگ اون رونمایی شد شرق

دختر احتمالی کیم جونگ اون رونمایی شد

شرقمتن پیش رو در شرق منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیستروزنامه دیلی میل گزارش کرد، دختر احتمالی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای نخستین بار در یک مراسم عمومی دیده شد .

حواشی اظهارنظر مهران مدیری اعتماد

حواشی اظهارنظر مهران مدیری

اعتمادمتن پیش رو در اعتماد منتشر شده و انتشار آن در آخرین خبر به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست درخواست مهران مدیری از صداوسیما برای پخش نشدن تصویرش، واکنش‌های مختلفی را در فضای مجازی به همراه داشته است .