صفحه اصلی/ استانها ۰۳:۲۰:۰۶ ۱۴۰۱/۱۱/۵ | مهر 0

محکومیت آب‌وفاضلاب دهدشت در مراجع قضایی

محکومیت آب‌وفاضلاب دهدشت در مراجع قضایی

محکومیت آب‌وفاضلاب دهدشت در مراجع قضایی

مهر/ مدیرکل محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: پساب‌های آب و فاضلاب شهری دهدشت تهدیدی برای سلامت مردم بود که در مراجع قضایی محکوم شد.

اسلام جادوان‌خرد، مدیرکل محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد از محکومیت آب و فاضلاب شهری دهدشت در مراجع قضائی خبر داد و اظهار کرد: پساب تصفیه‌خانه فاضلاب شهری دهدشت تهدیدی علیه بهداشت عمومی محسوب می‌شد که اخطاریه‌های لازم توسط محیط زیست صادر شد.
وی تصریح کرد: بر این اساس کارشناسان محیط زیست از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان بازدید کردند.
جاودان خرد با ابراز تأسف از پساب خروجی تصفیه خانه، گفت: این پساب‌ها بدون رعایت استانداردهای زیست محیطی و هرگونه تصفیه فیزیکی و شیمیایی در محیط پیرامون جاری می‌شود.
وی با اشاره به نمونه‌بردا از پساب خروجی و آنالیزهای صورت گرفته افزود: این بررسی‌ها نشان از آلاینده‌زا بودن این پساب‌ها را داشت، لذا مطابق با قانون به مسئولان تصفیه خانه، اخطاریه مدت دار زیست محیطی صادر و در اخطاریه بر فوریت رفع آلایندگی در مهلت مقرر تاکید شد.
جاودان خرد با اشاره به اینکه سلامتی مردم برای محیط زیست بسیار حائز اهمیت است افزود: پس از انقضا مهلت مقرر در بازدید دومی که کارشناسان محیط زیست دهدشت از تصفیه خانه داشتند، متأسفانه مشاهده شد پساب همچنان در محیط پیرامون و آب‌های سطحی رها شده است.
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی و ماده ۱۸ قانون مدیریت پسماند خاطر نشان کرد: محیط زیست شهرستان دهدشت با تنظیم شکوائیه‌ای از مراجع قضائی خواهان برخورد جدی با موضوع شدند.

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید