صفحه اصلی/ استانها ۰۳:۰۷:۴۹ ۱۴۰۱/۱۱/۵ | باشگاه خبرنگاران 0

راه‌اندازی دفتر تعاملات فناوری ایران و روسیه در قزوین

راه‌اندازی دفتر تعاملات فناوری ایران و روسیه در قزوین

راه‌اندازی دفتر تعاملات فناوری ایران و روسیه در قزوین

باشگاه خبرنگاران/ رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین از راه‌اندازی دفتر تعاملات فناوری ایران و روسیه در قزوین خبر داد.

جعفر احمدی، رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین عنوان کرد: با راه‌اندازی این دفتر طرح‌های مشترک فناورانه بین شرکت‌های دانش‌بنیان روسیه و استان قزوین اجرا می‌شود.
وی افزود: روسیه به همراه ۵ کشور دیگر عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا هستند و به همین خاطر می‌توانیم مبادلات تجاری در حوزه تولید و صادرات محصولات دانش‌بنیان را به کمک این کشور‌ها توسعه دهیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین گفت: با توجه به تعاملات دفتر تعاملات فناوری ایران و روسیه در قزوین، متقابلاً همین دفتر در یکی از پارک‌های فناوری روسیه هم ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: خوشبختانه پارک‌های فناوری روسیه از سطح بالایی در حوزه تولید دانش‌بنیان برخوردار هستند که همکاری با آن‌ها می‌تواند به ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان و واحد‌های فناور استان کمک کند.
احمدی با اشاره به توانمندی‌های پارک‌های فناوری روسیه در حوزه‌های داروسازی، رادیوالکترونیک، زیست‌فناوری و داروسازی گفت: همچنین پارک‌های فناوری روسیه از قابلیت‌های بالایی در تولید نرم‌افزار به ویژه نرم‌افزار‌های تلفن همراه برخوردار هستند که می‌توانند با انتقال فناوری موجب رشد شرکت‌های مشابه در استان قزوین و کشور شوند.
رئیس پارک علم و فناوری استان قزوین افزود: امیدواریم با همراهی دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان قزوین نمایشگاهی از محصولات دانش‌بنیان تولیدشده در استان قزوین در کشور‌های خارجی به ویژه کشور‌های همسایه برگزار شود و در این حوزه به دیپلماسی اقتصادی فعال نیاز داریم.

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید