صفحه اصلی/ بین الملل ۲۱:۱۸:۳۵ ۱۴۰۱/۷/۳ | فرارو 0

اولین عملیات ضد تروریستی در صلح آمیزترین کشور جهان

اولین عملیات ضد تروریستی در صلح آمیزترین کشور جهان

فرارو/ پلیس ایسلند گفت که در اولین دستگیری‌های تروریستی در این کشور، انباری اسلحه و هزاران گلوله مهمات کشف و ضبط شد و چهار نفر نیز که در حال آماده سازی یک عملیات تروریستی بودند دستگیر شدند.

پلیس ایسلند اعلام کرد که چهار نفر را در یک عملیات گسترده مرتبط با اقدام به حمله تروریستی دستگیر کرده است.

به گزارش فرارو، یکی از مقامات پلیس با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که چندین سلاح نیمه خودکار، از جمله سلاح‌های چاپ سه بعدی، در ۹ مکان مختلف و همچنین هزاران کیلو ماده انفجاری و فشنگ ثبت و ضبط شده است.

کارل اشتاینار والسون، کمیسر ملی پلیس در این کشور به خبرنگاران گفت: پلیس اطمینان دارد که این گروه در حال آماده سازی یک حمله تروریستی بوده است.

به گفته این کمیسر پلیس، چهار شهروند ایسلندی ۲۰ ساله در کوپاوگور، حومه ریکیاویک، پایتخت ایسلند و همچنین در شهر مولس فلس بآوئر در جنوب غربی این کشور بازداشت شده اند.

پلیس بدون اشاره به جهت گیری و اندیشه‌های این گروه تروریستی گفت که آن‌ها در ارتباط با برخی گروه‌های خارجی قصد ترور شخصیت‌های سیاسی و انفجار اماکن دولتی را داشته اند.

اولین بار است که در این کشور، جزیره‌ای کوچک در شمال اروپا، نیرو‌های امنیتی مظنونان به تروریسم را بازداشت می‌کنند.

ایسلند با ۳۷۵ هزار نفر جمعیت از سال ۲۰۰۸ تا امروز لقب صلح آمیزترین کشور جهان را یدک می‌کشد. نرخ جرم و جنایت و خشونت طلبی در این کشور بسیار پایین است، اما در سال‌های افزایش جرایم برخی از پژوهشگران و مقامات را نگران کرده است.

انتهای پیام.

فنلاند تروریست

نظر خود را بگذارید