صفحه اصلی/ استانها ۰۳:۴۹:۱۵ ۱۴۰۱/۷/۱ | تسنيم 0

سرریز بیماران استان‌های همجوار به استان مرکزی

سرریز بیماران استان‌های همجوار به استان مرکزی

سرریز بیماران استان‌های همجوار به استان مرکزی

تسنیم/ رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی گفت: سرریز بیماران استان‌های همجوار به استان مرکزی نیاز به دارو را افزایش داده است.

محمدمهدی همتی، رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی در نشست مجمع خیرین سلامت استان مرکزی با اصحاب رسانه با اشاره به تاریخچه احداث بیمارستان آیت‌الله خوانساری اظهار کرد: بیمارستان آیت‌الله خوانساری در سال 65 با نظر آیت‌الله خوانساری امام جمعه وقت به صورت درمانگاه در نظر گرفته شد و به دلیل عدم راه‌اندازی مدت‌ها به صورت متروکه باقی ماند و در سال 82 مرمت و بازسازی بیمارستان انجام و در سال 85 با نظر آیت‌الله خوانساری به دانشگاه علوم پزشکی واگذار شد و کار خود را در درمان بیماران سرطانی آغاز کرد.
وی افزود: سال 91 با پیشنهاد مدیر و رئیس وقت بیمارستان، مجمع خیرین سلامت بیمارستان آیت‎‌الله خوانساری در بیمارستان راه‌اندازی و در سال 93 کار مجمع با مددکاری بیماران و خرید تجهیزات پزشکی آغاز شد که این کار همچنان ادامه دارد.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی تصریح کرد: سال 95 با توجه به وضعیت بیمارستان که روزانه بیش از 100 نفر در صف انتظار بستری قرار می‌گرفتند بنا شد فاز دوم بیمارستان با 96 تخت بستری در 4 طبقه آماده ساخته شود و با کمک خیرین فاز دوم بیمارستان ظرف مدت 18 ماه ساخته و در سال 96 با حضور وزیر بهداشت وقت افتتاح شد.
همتی عنوان کرد: با توجه به بهره‌برداری از فاز دوم بیمارستان همچنان خلاهایی همچون جراحی بیماران سرطانی احساس شد که در همان سال‌ها مجوز فاز سوم از وزیر وقت اخذ شد که مجدد در سال 98 فاز سوم بیمارستان کلنگ‌زنی شد اما متاسفانه در پایان سال با فراگیری بیماری کرونا به جهت وجود اکسیژن‌ساز در بیمارستان آیت‌الله خوانساری این بیمارستان برای نخستین سال کرونا برگزیده شد ولی همچنان عملیات ساخته ادامه داشت و کار متوقف نشد.
وی بیان کرد: فاز سوم بیمارستان با چهار طبقه در متراژ 4 هزار و 500 متر مربع با 5 اتاق عمل که 4 اتاق عمل تخصصی و یک اتاق عمل اورژانسی برای نخستین بار در غرب کشور با کمک خیرین در حال اجرا است که پیشرفت کار تاکنون 80 درصد است و امید است باقی کار تا سه ماه‌آینده انجام و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی ادامه داد: پیش‌بینی بر این است با توجه به وجود دستگاه رادیولوژی بیمارستان تمامی بیماران غرب و جنوب کشور برای عمل جراحی خود به بیمارستان مراجعه می‌کنند هرچند تا بدین لحظه بیش از 30 درصد بیماران بستری از استان‌های همجوار است.
همتی با بیان اینکه مجمع خیرین در این سال‌های دستگاه‌های بسیاری را خریداری و تحویل بیمارستان کرده است، گفت: سالانه بیش از هزار بیمار مددکاری می‌شود که از ابتدای سال تاکنون بیش از 500 بیمار با هزینه‌ای بالغ بر 150 میلیون تومان مددکاری شده‌اند و در کنار مددکاری بیمارستان مجمع خیرین سلامت هزینه‌های بیماران را پرداخت می‌‎کنند همچنین مجمع خیرین سلامت خانواده‌های بیماران نیازمند را تحت پوشش خود قرار داده است که از ابتدای سال تاکنون 200 بسته کمک‌های معیشتی به خانواده‌ها اهدا شده است.
وی خاطرنشان کرد: در راستای تعدیل هزینه‌های بیماران در پی تفاهمنامه با دو بانک تا کنون به 139 بیمار وام قرض‌الحسنه اعطا شده است، همچنین در بحث تهیه دستگاه‌های اکسیژن‌ساز برای بیماران به عنوان امانت در اختیار بیماران نیازمند قرار می‌گیرد همچنین دستگاه بخور، ویلچر، تخت بیمار و واکر در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی عنوان کرد: اربعین حسینی موکب علی اصغر(ع) در خیابان ادبجو با هدف اطلاع‌رسانی و آموزش پیشگیری از بیماری به مردم ارائه شد همچنین در تاریخ 28 و 30 ماه صفر مجدد این موکب را‌ه‌اندازی و آماده ارائه خدمت است .
همتی بیان کرد: فاز دوم با بیش از 20 میلیارد و فاز سوم با بیش از 30 میلیارد کمک خیرین ساخته شده است که از ابتدای سال تاکنون بیش از 10 میلیارد جذب کمک خیرین وجود داشته است ولی با توجه به وضعیت اقتصادی جذب کمک‌های خیرین بسیار سخت شده است و برای تکمیل فاز سوم 10 میلیارد تومان منابع مالی نیاز است همچنین اسکلت فاز چهارم و پنجم بیمارستان باهدف درمان بیماران در یک مجموعه زده شده است.
وی تصریح کرد: یکی از چالش‌های بزرگ بیمارستان این است که پزشکان بعد از گذراندن طرح خود از استان خارج می‌شود درحالی که باید تمهیداتی برای ماندگاری پزشکان در استان اتخاذ شود همچنین چالش دیگر سرریز بیماران استان‌های همجوار به استان است که نیاز به دارو را افزایش می‌دهد بنابراین نیاز است مسئولان استان نسبت به درصد سهمیه داروی بیمارستان تصمیم مناسبی بگیرند.
رئیس مجمع خیرین سلامت استان مرکزی ادامه داد: صنایع بزرگی در مرکز استان مستقر هستند که آلودگی‌های بسیاری را به مردم انتقال می‌دهند بنابراین وظایف صنایع در راستای مسئولیت اجتماعی خود تامین منابع مالی مورد نیاز در جهت کمک به بیماران است.

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید