صفحه اصلی/ ورزشی ۰۶:۳۰:۰۰ ۱۴۰۱/۳/۴ | فارس 0

انتقاد قهرمان آسیا؛ سجادی باید تصمیم جدی بگیرد!

انتقاد قهرمان آسیا؛ سجادی باید تصمیم جدی بگیرد!

انتقاد قهرمان آسیا؛ سجادی باید تصمیم جدی بگیرد!

فارس/ قهرمان سابق دوومیدانی آسیا گفت: دوومیدانی شرایط خوبی از لحاظ کمی و کیفی ندارد و به همین دلیل باید بهترین تصمیم را در مورد این رشته بگیرد.
هادی سپهرزاد در مورد شرایط دوومیدانی کشور اظهار داشت: ما پسرفت زیادی را‌‌‌‌‌‌‌‌ در همین مسابقات قهرمانی کشور در خرم‌آباد شاهد بودیم. نتایجی کسب شد که نشان می‌دهد دوومیدانی ایران روزهای خوبی را‌‌‌‌‌‌‌‌ سپری نمی‌کند. حدادی یک زمانی نفر اول آسیا بود اما الان با رکوردی که ثبت کرده در رنکینگ چهارم است، یا در مواد دیگر هم همین شرایط وجود دارد.
وی ادامه داد: دوومیدانی ما زمانی در حضور کشتی، وزنه‌برداری و تکواندو جزو برترین فدراسیون‌ها بود اما حالا به شرایطی رسیده که جایگاهش از خیلی از رشته‌های غیرالمپیکی هم پایین‌تر است.
* سجادی باید یک تصمیم جدی در مورد دوومیدانی بگیرد
قهرمان سابق آسیا در مورد اینکه ظاهرا وزیر ورزش هم از شرایط دوومیدانی ناراضی است و روز گذشته در مجمع هم برخورد تندی با رئیس فدراسیون دوومیدانی انجام داد، گفت: من نمی‌دانم علت این برخورد چه بوده است، اما امیدوارم سجادی که خودش قهرمان دوومیدانی آسیا بوده یک تصمیم جدی برای این رشته بگیرد. همان ابتدا که او وزیر شد گفتم تنها کسی که می‌تواند در مورد دوومیدانی بهترین کارشناسی را‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام دهد، شخص خود سجادی است، چون او قهرمان آسیا بوده و این رشته را‌‌‌‌‌‌‌‌ به خوبی می‌شناسد.
* چند شغله‌ها در فدراسیون مشغولند
سپهرزاد با اشاره به اینکه افرادی در دوومیدانی حضور دارند که چند شغله هستند، گفت: سیاوش سپهوند در باشگاه پلیمر است و در فدراسیون هم سمت دارد یا عباس فتحی چندین شغله است. رئیس هیات، مربی تیم ملی، مسئول آموزش، همه اینها را‌‌‌‌‌‌‌‌ یک نفر انجام می‌دهد. مگر او چقدر توانایی دارد و چقدر می‌تواند در هر بخش وقت بگذارد. طبیعتا مسئول آموزش باید در پایتخت حضور داشته باشد و حداقل هفته‌ای سه روز به فدراسیون برود، اما او عملا در شهرستان بوده و جای دیگری مشغول است.

* هرکس به رئیس فدراسیون رای داد، پاداشش راگرفت/ صیامی باید ماموریت را به فرد دیگری بسپارد
قهرمان سابق آسیا عنوان کرد: از زمانی که صیامی به عنوان رئیس انتخاب شد به هر کسی که در انتخابات به او رأی داده بود، در فدراسیون به کار می‌گیرد. یکی می‌شود دبیر فدراسیون، یکی مسئول مسابقات و یکی هم آموزش و ... اینها پاداش رأی محسوب می‌شود. به نظر من وقتی فردی مانند بیژن شادمهر که در دوومیدانی کاملا متخصص و باسابقه است، حضور دارد، چطور بقیه افراد انتخاب می‌شوند؟ همین انتخاب‌ها است که دوومیدانی را‌‌‌‌‌‌‌‌ به اینجا رسانده است. ما دیگر فرصت آزمون و خطا و هدر دادن منابع مالی کشور را‌‌‌‌‌‌‌‌ نداریم. الان نخبه‌ها بیرون نشسته‌اند و افرادی که تخصص کافی ندارند و کارنامه‌شان مشخص است، کار را‌‌‌‌‌‌‌‌ در دست دارند. همه اینها هم به خاطر رأیی است که در انتخابات به صیامی دادند. در مجموع دوومیدانی در کمیت و کیفیت اصلا شرایط خوبی ندارد.
سپهرزاد در مورد اینکه گفته می‌شود احتمالا صیامی به دوره چهارساله نرسد و از فدراسیون جدا شود، اظهار داشت: به نظر من به اندازه کافی به او فرصت داده شده و عملکردش هم مشخص است. او زحمت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌ کشید اما بهتر است ماموریت را‌‌‌‌‌‌‌‌ به کسی بسپارد که این رشته را‌‌‌‌‌‌‌‌ به روزهای خوبش بازگرداند.
وی در پایان در مورد وضعیت رشته دهگانه گفت: رئیس فدراسیون نباید در مورد یک ماده اطلاعات غلط بدهد، برای برگزاری مسابقات حداقل سه نفر باید حضور داشته باشند تا مسابقه برگزار شود. نمی‌شود که یک نفر با خودش به رقابت بپردازد. او گفته هفتگانه و دهگانه ماده سختی است اما نمی‌توانیم بگوییم چون سخت است فدراسیون جهانی این مسابقات را‌‌‌‌‌‌‌‌ حذف کند. بهتر است واقعیت‌ها گفته شود و برنامه‌ریزی درستی برای شناسایی استعدادها صورت بگیرد.

انتهای پیام.

هادی سپهرزاد دوومیدانی

نظر خود را بگذارید