صفحه اصلی/ استانها ۰۱:۳۴:۰۰ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ | ايرنا 0

بیش‌ از ۱۰ تن عسل در تفتان تولید شد

بیش‌ از ۱۰ تن عسل در تفتان تولید شد

بیش‌ از ۱۰ تن عسل در تفتان تولید شد

ایرنا/ مدیر جهاد کشاورزی تفتان در جنوب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این شهرستان دارای ۴۰ زنبورستان و بیش‌ از 1900 کلنی زنبور عسل است گفت: میزان تولید عسل در این شهرستان به بیش‌ از ۱۰ تن در سال رسیده است.

فضل‌الله کردی، مدیر جهاد کشاورزی تفتان در جنوب سیستان و بلوچستان اظهار کرد: ارتفاع بالا از سطح دریا، وجود بالاترین تنوع گونه‌ای گل و گیاهان دارویی در استان و تنوع بالای محصولات باغی و زراعی باعث شده بهترین نوع عسل با خاصیت دارویی در این شهرستان تولید شود. 

وی افزود: این شهرستان دارای ۴۰ زنبورستان و بیش‌ از 1900 کلنی زنبور عسل است و میزان تولید عسل در این آن به بیش‌ از ۱۰ تن در سال رسیده است.
وی با بیان اینکه ژل رویال به عنوان غذای اصلی ملکه‌های کلنی‌ها و موم نیز در کنار عسل تولید می‌شود افزود: عمده عسل تفتان در فصل بهار و از شهد و گرده پونه، آویشن، درمنه، گل‌ها و شکوفه‌های باغات و مزارع تولید می‌شود. 
مدیر جهاد کشاورزی تفتان ادامه داد: افزایش تعداد کلنی‌ها، ارائه نهاده‌های حمایتی، اجرای دوره‌های آموزشی و ترویجی برای پرورش‌دهندگان زنبور عسل و آشنایی آن‌ها با دشمنان طبیعی و سایر عوامل مؤثر افزایش در تولید نقش مؤثری در ارتقای کمیت و کیفیت عسل تولیدی در منطقه داشته است. 

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید