صفحه اصلی/ ورزشی ۰۱:۱۵:۰۰ ۱۴۰۰/۷/۲۹ | ورزش 3 0

چراغ‌ سبز فیفا برای میزبانی مشترک ایتالیا و عربستان

چراغ‌ سبز فیفا برای میزبانی مشترک ایتالیا و عربستان

چراغ‌ سبز فیفا برای میزبانی مشترک ایتالیا و عربستان

ورزش 3/ جیانی اینفانتینو، رییس فیفا، می‌گوید ایده برگزاری جام جهانی در یک کشور احتمالا مربوط به گذشته است و در آینده کمتر اتفاق خواهد افتاد.
فدراسیون فوتبال ایتالیا چندین بار از علاقه خود برای میزبانی رقابت های اروپایی در سال 2028 خبر داده است. اما این پایان کار نبوده و فدراسیون فوتبال ایتالیا در حال برنامه‌ریزی برای پیشنهاد میزبانی جام جهانی 2030 نیز هست.

از طرفی طی ماه‌های گذشته شایعات زیادی در رابطه با علاقه ایتالیا برای میزبانی جام جهانی مطرح شده است. از طرفی یکی از مهم ترین گزارش ها در این باره حاکی از آن است که فدراسیون فوتبال ایتالیا قصد دارد به شکل مشترک میزبانی جام جهانی 2030 را به همراه عربستان سعودی در اختیار داشته باشد.
در واقع پیوند‌های نزدیکی بین فوتبال ایتالیا و عربستان سعودی وجود دارد؛ سوپرجام فوتبال ایتالیا چند بار در کشور عربستان برگزار شده و همانطور که گفته شد ارتباط بسیار خوبی در حوزه فوتبال بین دو کشور وجود دارد؛ موضوعی که گمانه‌زنی‌ها را در رابطه با میزبانی مشترک ایتالیا و عربستان برای جام جهانی 2030 افزایش داده است.
اما حالا یک اظهارنظر جالب از سوی رئیس فیفا شایعه این میزبانی را قوت بخشیده است. جیانی اینفانتینو در صحبت کوتاهی که پیرامون رقابت‌های جام جهانی داشته اعلام کرده که برگزاری این مسابقات در یک کشور مربوط به گذشته است؛ این بدان معناست که فیفا از برگزاری جام جهانی در بیشتر از یک کشور استقبال می‌کند و این چراغ سبز است تا شاهد میزبانی ایتالیا و عربستان در سال 2030 باشیم.

انتهای پیام.

جام جهاني فيفا

نظر خود را بگذارید