صفحه اصلی/ استانها ۰۲:۵۰:۲۸ ۱۴۰۰/۷/۲۲ | فارس 0

توضیحات هواپیمایی ماهان در خصوص یک خبر

توضیحات هواپیمایی ماهان در خصوص یک خبر

توضیحات هواپیمایی ماهان در خصوص یک خبر

فارس/ در پی انتشار خبری مبنی بر عدم همکاری خلبان شرکت هواپیمایی ماهان در خصوص انتقال بسته حاوی عضو پیوندی کبد در پرواز اهواز-شیراز، این هواپیمایی توضیحاتی را ارائه داد.

در پی انتشار خبری مبنی بر عدم همکاری خلبان شرکت هواپیمایی ماهان در خصوص انتقال بسته حاوی عضو پیوندی کبد در پرواز مسیر اهواز-شیراز، این هواپیمایی توضیحاتی را ارائه داد که به شرح زیر است: «در زمانی که پذیرش محموله مذکور به خلبان اعلام گردیده است، مسافرگیری اتمام و درب های هواپیما بسته و موتور استارت گرفته و هواپیما آماده پرواز بوده است.
ماهیت محموله که در پی آن اهمیت و لزوم ارسال برای خلبان محرز می‌شد(با نظر به آمادگی هواپیما برای پرواز) به هیچ عنوان به ایشان و یا کمک خلبان اعلام نگردیده است.
بی‌شک برای ارسال چنین مواردی می بایست هماهنگی های لازم در مبدا و مقصد، اتخاذ تدابیر لازم در خصوص نگهداری در دمای خاص، مدت زمان لازم جهت ارسال به منظور جلوگیری از فساد محموله، اعلام به ایستگاه مقصد جهت هماهنگی لازم در خصوص تسریع در نوبت دهی فرود هواپیما در باند، استقرار آمبولانس یا نفر مربوطه در پای هواپیما به منظور تحویل و اعزام به مرکز درمانی، صورت پذیرد.
شایان ذکر است، با نظر به همه موارد فوق الذکر و همچنین با عنایت به اینکه این شرکت همیشه خود را سفیر سلامت هموطنان خود دانسته است و با اینکه فرایند مذکور توسط ارسال کننده محموله رعایت نگردیده بدیهی است اگر ماهیت و اهمیت محموله به خلبان پرواز اعلام می‌گردید ایشان هماهنگی لازم را در قالب تماس تلفنی با مدیران ارشد و کسب مجوز از مرکز کنترل عملیات اتخاذ می‌نموده اند.
متأسفانه انتشار این خبرها در زمانی انجام می‌‌پذیرد که شرکت هواپیمایی ماهان پیشتاز واردات تجهیزات پزشکی و واکسن کرونا در این روزهای سخت است».

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید