صفحه اصلی/ ورزشی ۰۰:۱۵:۰۰ ۱۴۰۰/۶/۲۷ | ورزش 3 0

شکست‌ناپذيري الهلال مقابل پرسپوليس!

شکست‌ناپذيري الهلال مقابل پرسپوليس!

شکست‌ناپذيري الهلال مقابل پرسپوليس!

ورزش 3/ پرسپوليسي‌ها اميدوارند که اين بار الهلال را در رياض عربستان شکست بدهند.
سخت‌ترين قرعه براي پرسپوليس و الهلال در حالي از گوي شيشه‌اي اي اف سي بيرون آمد که شايد کمتر هواداري از اين دو تيم علاقه‌اي به ديدار با تيم مقابل در اين مرحله داشت. اما حالا ژارديم و گل‌محمدي بايد تيمشان را آماده اين نبرد سخت و سرنوشت‌ساز کنند.
هماوردي پرسپوليس و الهلال، عمر 30 سال و چند ماهه دارد. نخستين بار جام در جام 1990 ميزبان بازي اين دو تيم در نيمه نهايي بود که در نهايت با پيروزي سرخپوشان ايران خاتمه يافت. در رياض دو تيم به تساوي بدون گل رسيدند و در تهران، گل مرتضي کرماني‌مقدم پرسپوليس را راهي فينال کرد.
7 سال بعد اين بار در جام باشگاه‌ها پرسپوليس و الهلال رودرروي هم قرار گرفتند. در طرابلس لبنان اين بار تک گل مهدي مهدوي‌کيا در هواي سرد زمستاني، پيروزي شيريني را نصيب قرمزها کرد. در ادامه همان تورنمنت قرمزها پس از باخت به داليان در نيمه نهايي، بازي رده بندي را مقابل الهلال برگزار کردند و در هنگ کنگ 4-1 به اين تيم باختند.
سال 1999 دوباره در مرحله گروهي قرمز و آبي ايران و عربستان برابر هم به ميدان رفتند و باوجود امتياز ميزباني الهلال، پرسپوليس با هدايت علي پروين به اين تيم نباخت. در ادامه سرخپوشان رتبه سوم جام باشگاه‌ها را به دست آوردند.
يک سال بعد در ديداري خاطره انگيز، پرسپوليس با نتيجه 3-0 الهلال را در تهران شکست داد. در آن بازي حامد کاويانپور، علي کريمي و علي انصاريان براي سرخپوشان گلزني کردند و همين نتيجه باعث شد تا الهلال به قعر جدول سقوط کند.
پس از آن دو تيم حدود 15 سال رودرروي هم قرار گرفتند تا اينکه سال 2012 تيم پرسپوليس در رياض يک امتياز از الهلال گرفت و در تهران تيم شگفتي ساز مصطفي دنيزلي، مغلوب الهلال شد.
فصل 2015 دو تيم در يک هشتم نهايي تيم برانکو ايوانکوويچ 1-0 بازي رفت را به نفع خود خاتمه داد اما داستان رياض، همان داستاني تکراري بود؛ ناکامي در باخت و اين بار شکست 3-0. اين آخرين تقابل پرسپوليس و الهلال در پايتخت عربستان بود.
سال 2017 پرسپوليس و الهلال چهار بار رودرروي هم قرار گرفتند که سه بازي در مسقط عمان مساوي شد و يکي در ابوظبي امارات با نتيجه 4-0 به سود الهلال خاتمه يافت.
نقطه مشترک اين مسابقات، ناکامي پرسپوليس در پيروزي مقابل الهلال ميزبان است. حالا پس از 6 سال طلسم سفر سرخهاي پايتخت به رياض خواهد شکست؛ آيا زمان شکستن طلسم غلبه بر اين تيم قدرتمند و متمول در خاک کشور خودش هم مي‌شکند؟

انتهای پیام.

الهلال پرسپوليس

نظر خود را بگذارید