صفحه اصلی/ ورزشی ۰۰:۱۰:۰۰ ۱۴۰۰/۶/۲۷ | ورزش 3 0

يوونتوس: 210 ميليون يورو ضرر کرديم

يوونتوس: 210 ميليون يورو ضرر کرديم

يوونتوس: 210 ميليون يورو ضرر کرديم

ورزش 3/ باشگاه يوونتوس اعلام کرد که در فصل 21-2020 مبلغي در حدود 209.9 ميليون يورو ضرر داشته و تاکيد کرد که پروژه سوپرليگ از مشروعيت کامل برخوردار است.
اعضاي هيئت مديره اين باشگاه در جلسه‌اي شرايط مالي اين باشگاه را بررسي و منتشر کردند و جلسه بعدي با حضور سهامداران يوونتوس در اواسط آبان برگزار مي‌شود.
در بيانيه رسمي منتشر شده از سوي يوونتوس آمده:« اعضاي هيئت مديره تاييد شرايط و مدارک مالي مربوط به سال مالي که در 30 ژوئن 2021 به پايان رسيد را به طور کامل بررسي و تاييد کردند که نشان دهنده ضرر 209.9 ميليون يورويي است. تراکنش‌ها در پنجره نقل و انتقالاتي 21-2020 نهايي شده که از اول سپتامبر تا 5 اکتبر 2020 و از 4 ژانويه تا اول فوريه 2021 جريان داشته و منجر به سرمايه‌گذاري کلي 120.6 ميليون يورويي در نتيجه خريدها و افزايش 121.6 ميليون يورويي بوده است. هزينه خالص از نقل و انتقال‌هاي موقت به 9.4 ميليون يورو رسيده است. هزينه خالص دريافتي از فروش بازيکنان نيز 30.5 ميليون يورو بوده است.»
يوونتوس در اين بيانيه همچنين به پروژه سوپرليگ اشاره کرده که در ماه آوريل از سوي بانوي پير و 11 باشگاه اروپايي مطرح ديگر راه‌اندازي شد. با اين حال، اين طرح در عرض 48 ساعت از هم پاشيد. اول باشگاه‌هاي ليگ برتري از آن کنار رفتند و سپس اينتر، ميلان و اتلتيکو مادريد از اين طرح جدا شدند. امروز يوونتوس، رئال مادريد و بارسلونا تنها باشگاه‌هاي حاضر در اين رقابت‌ها هستند که از اتحاديه باشگاه‌هاي اروپا نيز کنار گذاشته شدند.
در ادامه اين بيانيه آمده:« يوونتوس در تاريخ 19 آوريل 2021 توافقي با 11 باشگاه ديگر براي راه‌اندازي سوپرليگ را اعلام کرد که گزينه جانشيني براي مسابقات يوفا بود اما تداخلي با ليگ‌هاي داخلي نداشت. مالکيت اين مسابقات منحصرا در اختيار باشگاه‌ها و نه طرف سوم بود و همين ريسک درآمدي آن را کاهش داده و هزينه حق پخش را به طور کامل به باشگاه‌ها مي‌رساند. با توجه به شرايط امروز، باشگاه يوونتوس همچنان به مشروعيت اين مسابقات تاکيد دارد.»

انتهای پیام.

سوپرليگ اروپا يوونتوس

نظر خود را بگذارید