صفحه اصلی/ استانها ۰۰:۰۷:۱۴ ۱۴۰۰/۶/۲۷ | ايرنا 0

بافت‌هاي فرسوده مسجدسليمان ۴ساله بهسازي مي‌شوند

بافت‌هاي فرسوده مسجدسليمان ۴ساله بهسازي مي‌شوند

بافت‌هاي فرسوده مسجدسليمان ۴ساله بهسازي مي‌شوند

ايرنا/ رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي گفت: بافت هاي فرسوده و خطر آفرين شهر مسجدسليمان با مشارکت بنياد مسکن و با محوريت مردم در مدت چهار سال بهسازي و نوسازي مي شوند.

اکبر نيکزاد، رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي در جريان بازديد از بافت هاي فرسوده و روند عمليات مناطق زلزله‌زده مسجدسليمان اظهار کرد: عمليات بهسازي بافت هاي فرسوده اين شهر نفتي با همکاري نزديک شهرداري و تسهيلات ارزان قيمت بانکي به زودي شروع مي شود.
وي با بيان اينکه زندگي در بافت هاي فرسوده مسجدسليمان خطرآفرين است ابراز اميدواري کرد در چهار سال آينده با يک عزم همگاني پرونده بافت هاي فرسوده شهر مسجدسليمان بسته شود و مردم از زندگي در اين شهر لذت ببرند و احساس آرامش کنند.
رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي از پيشرفت ۹۲درصدي مجموعه ۴۹۵ واحدي مسجدسليمان که با مشارکت  وزارت نفت در حال بازسازي و نوسازي است خبر داد.
وي گفت: اين واحدها طي يک ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد و تحويل مردم خواهد شد.
پايان تعميرات واحدهاي زلزله‌زده مسجدسليمان 
رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي گفت: تعميرات هفت هزار و ۵۰۰واحدمسکوني زلزله زده که در جريان زلزله ۶.۲ ريشتري تيرماه ۹۸ مسجدسليمان آسيب ديدند به پايان رسيده است.
نيکزاد افزود: از مجموع ۱۴۰۰ واحد تخريب شده زلزله تيرماه سال ۹۸ حدود ۸۶۰ واحد درجاسازي شده و مردم در خانه هاي خود ساکن شدند.
وي گفت: ۵۴۰ واحد ديگر به علت خطرساز بودن به يک شهرک جابجا شده و هم اکنون در حال ساخت و ساز هستند و تا مرحله سفت کاري پيشرفت داشته اند.
نيکزاد يادآور شد: زيرساخت‌هاي اين شهرک شامل برق، آب، فاضلاب و گاز با اعتبار ۳۰۰ميليارد ريال انجام شده و قرار است يک وام تکميلي براي مالکان اين شهرک در نظر گرفته شود  تا سرعت ساخت و ساز بيشتر شود.
وي ابراز اميدواري کرد ساخت شهرک  ۵۴۰ واحدي سال آينده به بهره‌برداري برسد و مردم در آنجا ساکن شوند.
 
 
  
  

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید