صفحه اصلی/ استانها ۱۳:۵۱:۳۶ ۱۴۰۰/۵/۲ | صدا و سيما 0

جان باختن ۱۰ بيمار مبتلا به کرونا در هرمزگان

جان باختن ۱۰ بيمار مبتلا به کرونا در هرمزگان

جان باختن ۱۰ بيمار مبتلا به کرونا در هرمزگان

صدا و سيما/ با جان باختن ۱۰نفر ديگر از بيماران مبتلا به کرونا در هرمزگان، شمار کل جان باختگان اين بيماري در استان به يک هزار و ۵۹۳ نفر رسيد.

دکتر فاطمه نوروزيان، سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان اظهار کرد: جان باختگان هفت آقا و سه خانم در بازه سني ۲۷ تا ۷۹ سال از بندرعباس، ميناب، رودان، قشم و سيريک بودند.
وي گفت: امروز نيز ۲۳۱ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان بستري شدند و اکنون در مجموع ۹۶۶ نفر در بيمارستان‌هاي استان تحت مراقبت هستند.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان افزود: از مجموع بستري ها، ۱۱۵ نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه(آي. سي. يو) بستري هستند و حال ۲۲ نفر از آنها وخيم است.
به گفته نوروزيان، در يک هفته گذشته ۱۷ درصد در موارد غربالگري افزايش داشته ايم که افزايش ۲۸ درصدي موارد مثبت قطعي کرونا را به همراه داشته است.
وي افزود: افزايش موارد مثبت کرونا نشان دهنده گسترش زياد ويروس جهش يافته دلتا در استان است.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: در اين مدت موارد فوت و بستري کرونا نيز هفت درصد افزايش داشته است.
نوروزيان بيان کرد: متاسفانه موارد مثبت شناسايي شده در تمام شهرستان‌ها در حال افزايش است.
وي با اشاره به اينکه واکسناسيون عمومي کرونا با روند خوبي در استان در حال انجام است، افزود: همچنان رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي ضروري است و اين واکسيناسيون براي پيش‌گيري از ايجاد پيک‌هاي بعدي کروناست و براي درمان پيکي که در آن هستيم نيست.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: قطعاً مهمترين راه کنترل کرونا رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و استقبال مردم از واکسيناسيون است.

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید