صفحه اصلی/ بین الملل ۱۳:۰۷:۰۰ ۱۴۰۰/۵/۲ | تسنيم 0

آمريکا به تحريم‌هاي چين واکنش نشان داد

آمريکا به تحريم‌هاي چين واکنش نشان داد

آمريکا به تحريم‌هاي چين واکنش نشان داد

تسنيم/ سخنگوي کاخ سفيد تحريم‌هاي چين عليه نهادها و شهروند آمريکايي را محکوم کرد و گفت که اين اقدام پکن باعث توقف ايالات متحده نخواهد شد.

«جن پساکي» سخنگوي کاخ سفيد عصر روز جمعه به وقت واشنگتن در سخناني به تحريم‌هاي چين عليه چند نهاد و شهروندان آمريکايي واکنش نشان داد و اعلام کرد که اين اقدام چين ايالات متحده را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش ريانووستي، وي اظهار داشت که «اينگونه اقدامات چين باعث توقف ما نخواهد شد و ما در اجرا کردن تحريم‌هاي خود عليه چين مصمم هستيم».

جن پساکي تصريح کرد: «اين اقدام چين سندي ديگر بر مجازات شهروندان، شرکت‌ها و سازمان‌هاي جامعه مدني اين کشور با هدف ارسال يک پيام سياسي است که اين نشان دهنده کاهش فضاي سرمايه گذاري و افزايش خطرهاي سياسي در چين است».

سخنگوي کاخ سفيد اعلام کرد که «هر دو حزب عمده آمريکا مخالف هدف قرار گرفتن مدافعان حقوق بشر و آزادي‌هاي اساسي مردم هنگ کنگ است و تلاش‌هاي چين براي تهديد سازمان‌هاي غير دولتي نشان دهنده انزواي آن در جهان است».

وزارت امور خارجه چين روز جمعه اعلام کرد که در واکنش به تحريم 7 نفر از مقامات ارشد دفتر رابط دولت مرکزي جمهوري خلق چين در هنگ‌کنگ توسط آمريکا، چندين مقام آمريکايي را تحريم کرده است.

در بين مقامات آمريکايي که دولت چين در اقدامي تلافي‌جويانه آنها را تحريم کرده است، نام «ويلبر راس» وزير بازرگاني دولت ترامپ و تني چند از مقامات فعلي يا سابق نهادهاي آمريکايي از جمله کميسيون اجرايي کنگره آمريکا در امور چين، کميسيون بررسي امنيتي و اقتصادي روابط آمريکا و چين، مؤسسه ملي دموکراتيک در امور بين‌الملل، موسسه بين‌المللي جمهوري‌خواهان، ديده‌بان حقوق بشر و شوراي دموکراسي هنگ‌کنگ (مستقر در واشنگتن) ديده مي‌شود.

انتهای پیام.

چين آمريکا

نظر خود را بگذارید