صفحه اصلی/ سینما و چهره ها ۲۰:۲۱:۳۶ ۱۴۰۰/۳/۲۴ | خبرآنلاين 0

پيام بنياد فارابي براي جان‌باختن دو عضو «افغان فيلم» در يک حادثه تروريستي

پيام بنياد فارابي براي جان‌باختن دو عضو «افغان فيلم» در يک حادثه تروريستي

پيام بنياد فارابي براي جان‌باختن دو عضو «افغان فيلم» در يک حادثه تروريستي

خبرآنلاين/ مديرعامل بنياد سينمايي فارابي، در پيام تسليت جان باختن دو عضو جوان «افغان فيلم»، اين دو دختر را فرشتگاني خواند که مي‌خواستند با ابزار هنر، نور، اميد و لبخند را به زندگي مردم افغانستان، برگردانند.
  پيرو حادثه تروريستي کابل در روز شنبه ۲۲ خرداد که به کشته شدن دو عضو «افغان فيلم» منجر شد، بنياد سينمايي فارابي، پيامي را منتشر کرد. 

عليرضا تابش، مديرعامل بنياد سينمايي فارابي، ضمن ابراز تسليت جان باختن فاطمه محمدي و طيبه موسوي، در پيامي به صحرا کريمي، مدير «افعان فيلم»، نوشته است: 
«هنوز داغ از دست دادن دختران معصوم دانش‌آموز و شهروندان و دانشجويان بي‌دفاع در افغانستان بر دلهاي‌مان نشسته بود که خبر هولناک ديگري، تمام وجودمان را به درد آورد.
شهادت دو تن از دختران هنرمند در حوزه سينما که با قوه خيال خود تلاش داشتند جهاني عاري از خشونت و مملو از اميد و روشنايي رقم بزنند، قلب هر انساني را مي‌فِشُرد و دل هر موجودي را خونين مي‌کند.
چه کلام و گفتاري تاب بيان اين فاجعه را دارد؟ چه فريادي آن‌چنان بلند است که اين درد را در عالم درافکند؟ تنها مي‌توان به آغوش امن خداوند پناه برد و از او براي خانواده ايشان، همکاران‌تان در افغان فيلم و دوستان اين دختران مظلوم و ساير جان‌باختگان اين دو حادثه تروريستي طلب صبر کرد. کافي است نگاهي به چشمان درخشان اين عزيزان انداخت تا عمق فاجعه را به چشم نظاره کرد. اما اميد و شور و شعف زندگي در نسل جوان و هنرمند افغانستان ناميراست.
جنايت و کشتن، نشان استيصال جانياني است که تاب مقابله با نور و اميد و لبخند را ندارند و مسئوليت جامعه هنري سينمايي در قبال اين جنايت‌ها فراتر از گذشته است.
بي شک اين دو فرشته، امروز بر خوان کرم الهي ميهمان‌اند. گوارا باد بر آنان اين آرامش.»

انتهای پیام.

بنياد سينمايي فارابي سينماي جهان حمله تروريستي افغانستان

نظر خود را بگذارید