صفحه اصلی/ بین الملل ۲۰:۱۲:۱۹ ۱۴۰۰/۳/۲۴ | ايسنا 0

وقتي بايدن خودش هم نمي‌داند چه مي‌گويد!

وقتي بايدن خودش هم نمي‌داند چه مي‌گويد!

وقتي بايدن خودش هم نمي‌داند چه مي‌گويد!

ايسنا/ بايدن در جريان صحبت‌هايش در نشست گروه هفت اصلا مطمئن نبود که بايد درباره کدام کشور – ليبي يا سوريه- حرف بزند و مدام از اين شاخه به آن شاخه حرفش را تغيير مي‌داد.

به گزارش اسپوتنيک، از سال ۲۰۱۱ دو کشور ليبي و سوريه در پي رخداد "بهار عربي" که منطقه را درگير کرد، در جنگ‌هاي داخلي به سر مي‌برند و معترضان خواستار اصلاحات سياسي و اجتماعي-اقتصادي هستند.
نکته جالب توجه اينجاست که جو بايدن، رئيس جمهوري آمريکا در نشست گروه ۷ که در کورنوال، انگليس برگزار شد رشته کلام از دستش خارج شد و بارها در صحبت‌هايش از ليبي يا سوريه حرف زد در حاليکه نمي‌دانست دقيقا بايد درباره کداميک از اين دو کشور حرف بزند.
البته اين نخستين باري نيست که او در به ياد آوردن اسامي و نام‌ها دچار اشتباه مي‌شود و گاف مي‌دهد اما اين بار اين مساله را مي‌توان نمادين دانست چون نشان‌دهنده بي اعتنايي  يا حتي کم اهميت جلوه دادن واشنگتن به اين دو کشور و مسائل مربوط به آنها باشد يا حتي شايد نشان دهنده اين است که سياست آمريکا در قبال اين دو کشور آنقدرها تفاوتي ندارد.
اين گاف بايدن در نشست گروه هفت دست مايه انتقادها و کنايه‌هاي کاربران در توئيتر شد، يکي از آنها با حالتي طعنه آميز نوشت: بايدن سه بار بين ليبي-سوريه دچار سردرگمي شد. همچنين به نظر مي‌رسد که او به اين مساله افتخار مي‌کند که ناتواني روسيه در تامين نيازهاي اساسي اقتصادي مردم در سوريه نقطه اهرم فشار ايالات متحده است.
يکي ديگر از کاربران توئيتر نوشت: به هر حال، همگي اينها براي او يکسان هستند؛ فقط افرادي قابل مصرف و قابل استثمار در راه اهداف حزبش براي تسلط بر منطقه.

انتهای پیام.

گروه 7 بايدن آمريکا

نظر خود را بگذارید