صفحه اصلی/ سیاسی ۱۹:۵۰:۲۶ ۱۴۰۰/۳/۲۴ | فارس 0

جليلي: قراردادهاي موقت کارگران غلط است

جليلي: قراردادهاي موقت کارگران غلط است

جليلي: قراردادهاي موقت کارگران غلط است

فارس/ نامزد انتخابات رياست جمهوري با تأکيد بر اينکه قراردادهاي موقت کارگران غلط است و دولت نمي‌تواند نسبت به آن بي‌تفاوت باشد گفت: اميدواريم در دولت آتي امنيت و رضايت شغلي کارگران فراهم شود.

سعيد جليلي، نامزد سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري، عصر امروز (دوشنبه ۲۴ خرداد) از يکي از کارگاه‌هاي توليدي معلولين بازديد کرد.
وي در اين بازديد گفت: اگر از جهش کشور سخن مي‌گوييم، نيروي اين جهش، کارگر است. بايد توجه شود که کارگران از چه مشکلاتي رنج مي‌برند و آن‌ها را رفع کرد.
وي، موضوع کارآفريني را حائز اهميت دانست و گفت: بايد براي تک تک نيروهايي که آماده کار هستند برنامه داشته باشيم. اينجا کارگاهي است که براي ۱۲۰ نفر از معلولين جسمي و ذهني اشتغال ايجاد شده است، آن هم بدون هيچ بدهي به دولت.
وي با بيان اينکه طبق قانون، هم شغل حق شهروندان است هم امنيت شغلي، گفت: مهم‌تر از همه اين‌ها رضايت شغلي است. واسطه گري و دلالي که به توليدکننده و مصرف کننده لطمه مي‌زند در عرصه کار هم همين لطمه را مي‌زند. شرکت‌هايي شکل مي‌گيرند و منافعي مي‌برند که به توليدکننده و کارگر لطمه مي‌زنند. بايد مشخص شود که اين شرکت‌ها بر چه مبنايي حضور دارند.
نامزد انتخابات رياست جمهوري با بيان بيش از ۹۰ درصد نيروي کار مبتني بر قراردادهاي موقت يکي دوماهه است، گفت: اين خطاست و دولت نبايد نسبت به قراردادهاي موقت کارگران بي‌تفاوت باشد.
جليلي تصريح کرد: همانطور که وقتي قرار است تصميمي گرفته شود، نمايندگان توليدکنندگان و بخش‌هاي مختلف حضور دارند، اگر تصميمي براي نيروي کار گرفته مي‌شود، حتماً بايد نمايندگان جامعه کارگري حضور فعال داشته باشند.
وي با اشاره به تاثير مشکلاتي چون تورم در زندگي کارگران گفت: جبران اين موضوعات در زندگي کارگران بايد لحاظ شود.
نامزد انتخابات رياست جمهوري تصريح کرد: اميدواريم در دولت آتي مسائل کارگران به نحوي پيگيري‌ شود که هم ايجاد شغل را شاهد باشيم، هم امنيت شغلي و هم رضايت شغلي.

انتهای پیام.

قراردادهاي موقت کارگران جليلي

نظر خود را بگذارید