صفحه اصلی/ سیاسی ۱۸:۲۰:۲۲ ۱۴۰۰/۳/۲۴ | ايلنا 0

زاکاني: دنبال ديوارکشي دور کشور نيستيم

زاکاني: دنبال ديوارکشي دور کشور نيستيم

زاکاني: دنبال ديوارکشي دور کشور نيستيم

ايلنا/ يک نامزد سيزدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري تاکيد کرد: در دولت اقدام و اصلاح فرهنگ زيربنا و اقتصاد روبنا است و بر اين اساس چهار رويکرد تحولي را در کشور دنبال مي‌کنيم که در ابتدا به تحول در اقتصاد مي‌پردازيم، ما به دنبال ديوارکشي بر دور کشور نيستيم.

عليرضا زاکاني امروز ( دوشنبه ۲۴ خرداد ) در نشست با دانشجويان که در دانشگاه اميرکبير برگزار شد، ضمن تبريک ايام کرامت گفت: در مناظرات موضوع و مسائلي مطرح شد که چهره نامناسبي را به نمايش گذاشت چون برخي آمده بودند که دعوا و هياهو کنند لذا مناظرات جنبه پوپوليستي پيدا کرد که آزاردهنده بود. در حال حاضر دو رقيب داريم،  اين در حالي است که جهان و منطقه در آستانه تغيير قرار دارند و در حال تجربه شرايطي هستيم که دقت در اين عرصه بسيار اهميت دارد. نقش ايران در شکل‌گيري نظم نوين جهاني بسيار بي‌بديل است، بنابراين نوع حکمراني و نگاه حکمرانان به مسائل بسيار اهميت دارد. 

نامزد سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري دز توضيح رقيب خارجي افزود: در حقيقت با رقيب خارجي از بُعد نظري اختلاف داريم چراکه آنها به اومانيسم اعتقاد دارند و در مقابل ما معتقد به معنويت اعتقاد هستيم، در بعد عملي هم اختلافات داريم همچنانکه جريان رقيب به دنبال سلطه گري است و ما به دنبال نفي سلطه گري و علاقمند به آزادي همه کشورها هستيم. لذا اين دو ديدگاه صد در صد در مقابل هم قرار دارند. در شرايط فعلي براي موفقيت در مقابل عناصر و رقباي بيروني، انقلاب شعارهايي را مدنظر قرار داده  که بايد آنها عملي شوند. انقلاب علاوه بر عدالت، معنويت را ارائه کرده که به موازات آن جامعه تشنه آن شده و امروز نيازمند ارائه الگو هستيم، اما جامعه ايران امروز مطابق با الگوي انقلاب اسلامي نيست. 

زاکاني ادامه داد: شعار ما ايران قوي و پيشرفته است و به اين ترتيب در دولت اقدام و اصلاح اساس حرکت را مبتني بر عقلانيت، خلاقيت و معنويت قرار داديم‌. با اين ديدگاه اساس بر پيگيري تحول همه جانبه گذاشته شد. لذا بايد اين قابليت را ايجاد کنيم که مردم سال اول تغيير را احساس کنند، در حال حاضر مدل ما به صحنه آوردن مردم است.  سال ۸۰ گفته شد که مي‌خواهند ظرف ۳ سال اعتياد را ريشه‌کن کنند که چنين اتفاقي صورت نگرفت.  لذا مهمترين کار در عرصه داخلي و خارجي، ساخت ايران و نشاندن آن بر بام جهان است. 

وي با اشاره به رقباي داخلي تصريح کرد: البته رقبايي در داخل داريم که از بعد نظري و عملي نيز با اين رقبا اختلاف داريم، آنها قائل به خالي بودن دست دارند، همچنانکه که حسين مرعشي گفت اصلا اقتصاد نداريم آنها مي‌گويند بايد وابستگي را بپذيريم تا حيات خود را به صورت حداقلي تضمين کنيم. در مقابل ديدگاه ديگر بر سرمايه‌هاي داخلي و خودباوري براي پيشرفت کشور تاکيد مي‌کند.  در جايي که به خودباوري نرسيديم به پرايد رسيديم که هنوز هم جزو کالاهاي لوکس محسوب مي‌شود. در عمل هم جريان رقيب خود را تافته جدا بافته و نژاد برتر مي‌داند و قائل به اشرافي گري هستند و آزادي‌هاي را بر نمي‌تابند‌. همچنانکه هاشمي رفسنجاني بر غيرسياسي کردن دانشگاه تاکيد مي‌کرد در حالي که مقام معظم رهبري گفت خدا لعنت کند آنکه گفت دانشگاه غيرسياسي شود، اين افراد هيچگاه پاسخگو نيستند‌. 

زاکاني در ادامه خاطرنشان کرد: جريان مقابل به دنبال اين است که خود را در متن جامعه تعريف کند بلکه خود را نوکر مردم و بدهکار آنها تعريف کند، همچنانکه امام خميني ره و مقام معظم رهبري بر اين موارد تاکيد کرده و مي‌کنند. از ابتداي انقلاب اکثر دولت‌ها در دست جريان رقيب بودند، احمدي‌نژاد هم اوايل تفکر انقلابي داشت اما در نهايت در جايگاه رقيب ايستاد. در دولت اقدام و اصلاح چهار رويکرد را پيگيري مي‌کنيم، مدل من اين نيست که دنبال راي باشم بلکه به دنبال دفاع از حق مردم هستم و مي‌خواهم به مردم بگويم که برخي دروغ مي‌گويند. در دولت اقدام و اصلاح فرهنگ زيربنا و اقتصاد روبنا است و بر اين اساس چهار رويکرد تحولي را در کشور دنبال مي‌کنيم که در ابتدا به تحول در اقتصاد مي‌پردازيم، ما به دنبال ديوارکشي بر دور کشور نيستيم. 

نامزد سيزدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري ضمن تاکيد بر پتانسيل داخلي براي پيشرفت کشور ابراز کرد: ما ضمن تکيه بر توان داخل درها را باز مي‌کنيم و به ريشه‌ها مي‌پردازيم کما اينکه اصلاح دولت را مدنظر قرار داديم. علاوه بر اين حکمراني داده و دولت الکترونيک را مدنظر قرار داديم. همه مشکلات کشور قابل حل هستند، اگر تعليم و تربيت متحول نشود، نمي‌شود براي کل کشور کاري کرد. تعليم و تعليم لوکوموتيو اصلي حرکت کشور در مسير پيشرفت است. لذا بايد دانشگاه سر ريز علم و فناوري شود. رسانه و فضاي مجازي يک فرصت بزرگ است اينکه مي‌گويند ما به دنبال محدود کردن فضاي مجازي هستيم، حرف درستي نيست ما به دنبال اينترنت امن هستيم، امن يعني دختر و پسر در اينترنت امنيت داشته باشند. کانون ديگر در دولت اقدام و اصلاح، توسعه سلامت و نشاط اجتماعي است. 

زاکاني همچنين تاکيد کرد: مسئوليت کرونا را بايد رييس‌جمهور بپذيرد نه اينکه کمر وزارت بهداشت زيرسنگيني آن بشکند. درکشور امکانات بي‌نظير هزينه مي‌شوند اما توزيع امکانات عادلانه نيست. هم ورزش قهرماني و هم پهلواني مدنظر قرار مي‌گيرد. در حال حاضر دولت همه زمينه‌ها را سياسي و امنيتي کرده است. در دولت اقدام و اصلاح مطلوب اين است که هواداران بايد در مورد سهام استقلال و پرسپوليس تصميم بگيرند و سهام‌دار شوند.‌ مورد ديگر مدنظر دولت اقدام و اصلاح تحکيم خانواده و جمعيت است، ما ۳۰ برابر فرانسه قانون‌گذاري مي‌کنيم اين نکته نشان مي‌دهد که بايد به محتوا توجه کنيم.  اصول ۷و۲۸ قانون اساسي آزادي‌هاي مدني را در نظر گرفته که در دولت اقدام و اصلاح اين اصول را اجرايي مي‌کنيم. همچنانکه در روز پنجشنبه و جمعه مردم مي‌توانند مستقيم با دولت اقدام و اصلاح صحبت کنند و اعتراضات خود را مطرح کنند.‌ حريم خصوصي مردم خط قرمز و قطعي دولت اقدام و اصلاح است که اين نکته برگرفته از فرمان ۸ ماده‌اي امام خميني ره است. 

وي در پايان يادآور شد: جريان مقابل زمين بي‌رقيب که اين شدني نيست، همچنين استفاده از ظرفيت ايرانيان خارج از کشور و رابطه با همسايگان از جمله عربستان از ديگر اقدامات مدنظر دولت اقدام و اصلاح است. آمريکا به شرط برداشتن تحريم‌ها و راستي آزمايي آزاد به بازگشت به برجام است. در نهايت براي مبارزه با فساد بايد هزينه داد، چند وقت پيش پشت خانه من را آتش کردند، قبل از آن در اتفاقي ديگر، صبح مصاحبه کردم ظهر دامادم را به مدت ۴۸ ساعت دزديدند و بنده براي آزادي او ۴۰ روز، روزه نذر کردم، همه اين موارد و ساير موارد هزينه‌هايي است که بنده براي مبارزه با فساد پرداختم. 

انتهای پیام.

انتخابات ۱۴۰۰ زاکاني

نظر خود را بگذارید