صفحه اصلی/ ورزشی ۰۵:۰۰:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | ورزش 3 0

بازي کردن مالک باشگاه تايواني در مقدماتي جام‌جهاني

بازي کردن مالک باشگاه تايواني در مقدماتي جام‌جهاني

بازي کردن مالک باشگاه تايواني در مقدماتي جام‌جهاني

ورزش 3/ به نظر مي رسد که تايوان با بازي دادن به مالک يکي از باشگاه هاي ليگ برتر اين کشور در مسابقات مقدماتي جام جهاني 2022، تاريخساز شده باشد!
يوشيتاکا کوموري ژاپني‌الاصل که مالک باشگاه تايچونگ فوتورو است، هفته گذشته در ديدار تايوان برابر نپال اولين بازي بين المللي خود را تجربه کرد و دوشنبه اين هفته نيز در بازي برابر استراليا در مرحله مقدماتي جام جهاني 2022 قطر، از ابتدا براي تايوان به ميدان رفت!
کوموري بنيانگذار تيم تايچونگ فوتورو در ليگ برتر فوتبال تايوان است، اين باشگاه در سال 2016 به عنوان آکادمي جوانان آغاز به کار کرد و تيم مردان دو سال بعد تشکيل شد.
کوموري که 34 سال دارد در ديدار برابر نپال که به شکست 2-0 تايوان ختم شد، 90 دقيقه بازي کرد و يک کارت زرد هم گرفت.
بازي برابر نپال اولين مسابقه کوموري با پيراهن تايوان بود و تايپه تايمز گزارش داد که او از سال 2015 در تايوان بوده و براي بازي کردن درتيم ملي تمام شرايط الزامي فيفا را داشته است.
کوموري در ماه آوريل و هفته ها قبل از اولين فراخوان تيم ملي تصويري از پاسپورت تايواني خود را در حساب اينستاگرامش به اشتراک گذاشت.
گفتني است که هنري ووم، سرمربي تيم ملي تايوان، همان سرمربي باشگاه تايچونگ فوتورو است!
مالک باشگاه تايچونگ فوتورو يکي از شش بازيکني بود که سرمربي تايوان از اين باشگاه به تيم ملي دعوت کرد.
ووم تابستان گذشته هدايت تايچونگ فوتورو را بر عهده گرفت و اين تيم را در فصل 2020 به رده سوم جدول رساند. فوتورو در سال 2019 و با سرمربي قبلي در اولين حضور خود در ليگ برتر تايوان پنجم شده بود.
کوموري که متولد يوکوهاماي ژاپن است، هنگامي که 20 سال داشت ژاپن را به مقصد باشگاه آبيرکس نيگاتاي سنگاپور ترک کرد.
چاينا تايمز گزارش کرده است که کوموري پيش از آنکه پيش از سي سالگي به بازي حرفه اي پشت کند و به تجارت خانوادگي مشغول شود، مدتي نيز در تايلند بازي کرده بود.
کوموري پيش از آنکه براي نخستين بار در تيم ملي تايوان بازي کند، در مصاحبه با چاينا تايمز گفت: "خانواده ما پنجاه سال است که تجارت خود را در تايوان به راه انداخته است، از زماني که پدربزرگم اينجا کارخانه اش را به راه انداخت. پدر و مادرم بسيار خوشحالند که پسرشان مي تواند در خدمت تايوان باشد.
اين يک فرصت نادر براي تبديل شدن به يک بازيکن تايواني است. اگر بتوانم براي بازي در تيم مليکشور انتخاب شوم، بسيار احساس غرور و افتخار خواهم کرد!"
مالکان باشگاه هاي فوتبال در آسيا پس از جهاني شدن خبري مبني بر اينکه مالک يک باشگاه چيني سرمربي را وادار کرده تا به پسر 126 کيلويي‌اش بازي دهد، مورد توجه قرار گرفته اند.
اين داستان غيرواقعي از پسر 126 کيلويي مالک باشگاه در سراسر جهان در شبکه هاي اجتماعي به شکل گسترده به اشتراک گذاشته شد و حتي بزرگترين خبرگزاري هاي ورزشي نيز بدون بررسي صحت موضوع به نقل آن پرداختند.
تايوان که با استراليا، اردن، کويت و نپال هم‌گروه است، بدون امتياز در قعر جدول گروه  B رقابت هاي مقدماتي جام جهاني قطر قرار دارد.

انتهای پیام.

تايواني جام جهاني

نظر خود را بگذارید