صفحه اصلی/ ورزشی ۰۴:۳۹:۳۵ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | ورزش 3 0

نامه پرشور مانچيني به مردمش

نامه پرشور مانچيني به مردمش

نامه پرشور مانچيني به مردمش

ورزش 3/ روبرتو مانچيني، سرمربي تيم ملي ايتاليا، پيش از بازي افتتاحيه‌ي رقابت‌هاي يورو ۲۰۲۰ که در آن ايتاليا به مصاف ترکيه مي‌رود نامه سرگشاده‌اي به مردم کشورش نوشته است. روبرتو مانچيني، سرمربي تيم ملي ايتاليا، پيش از بازي افتتاحيه‌ي رقابت‌هاي يورو 2020 که در آن ايتاليا به مصاف ترکيه مي‌رود نامه‌ سرگشاده‌اي به مردم کشورش نوشته است.
آتزوري در اولين بازي از رقابت هاي يورو 2020 فردا شب ساعت 23:30 به وقت تهران به مصاف ترکيه خواهد رفت.
مانچو در وبسايت رسمي‌اش نامه‌ خود خطاب به "ايتالياي عزيز" آغاز کرده و در ادامه‌ي آن چنين نوشته است:
"از زماني که آن شب در ورزشگاه المپيکوي رم صعودمان را در مقابل يونان قطعي کرديم انگار ابديتي گذشته است. اکتبر 2019 بود و ما از خوشحالي در پوست خود نمي‌گنجيديم. ما اين فرصت را يافته بوديم که چند ماه بعد سفرمان را براي فتح جام ملت‌ها از همان ورزشگاه المپيکو آغاز کنيم.
آن موقع، هنوز قرار بود 2020 سال خوب و رضايت‌بخشي باشد. سالي براي قسمت کردن شادي با يکديگر. اما اکنون مي‌دانيم که اين سال در واقع چطور پيش رفت.
سال 2020 سالي بود که در آن عادت‌هاي زيستي‌مان تغيير کرد و براي ماه‌هاي طولاني مجبور شديم از کساني که دوستشان داريم فاصله بگيريم و متاسفانه، برخي از کساني که دوست داريم را هم از دست داديم. در آن ماه‌ها، ساده‌ترين چيز‌ها پيچيده شدند. اين دوره براي هيچ کس آسان نگذشت ولي حالا همه به نحوي آن را از سر گذرانده‌ايم.
تبعات پاندمي جهاني همچنان آشکار است و بر ما است که براي مدتي ديگر قوي بمانيم. چنان که پيش از اين هم گفته‌ام، ورزش در چنين اوقاتي از مهم‌ترين ابزار حياتي ماست. ورزش مي‌تواند به ما کمک کند حال‌مان بهتر شود و مي‌تواند موقتا ما را از افکارو لحظات سخت جدا کند. ورزش مي‌تواند کلي احساسات مثبت براي‌مان به ارمغان بياورد.
و اکنون بيش از هر زمان ديگري به اين احساسات مثبت نيازمنديم.
ملت‌ ما، در مسابقات يورو که چند ساعت ديگر آغاز خواهد شد، آگاه است که ما مردمي فوق‌العاده و مصمم هستيم. و به همين دليل من، همکارانم و 26 پسري که در زمين به ميدان خواهند رفت از دقيقه به دقيقه‌ي اين بازي‌ها استفاده خواهيم کرد تا مايه‌ي افتخار کشوري باشيم که آن را نمايندگي مي‌کنيم.
مي‌دانيم که بازي‌هايمان لحظاتي خواهند بود که در آن ميليون‌ها ايتاليايي با هم متحد خواهند شد. اين بازي‌ها براي مدت کوتاهي به ما اجازه خواهند داد تا سال سخت گذشته را فراموش کنيم. به همين علت است که ما با آگاهي کامل از قدرت پيراهن لاجوردي ايتاليا و مردم اين کشور پا به اين مسابقات خواهيم گذاشت.
ما هر دقيقه‌ از بازي‌هايمان را ارج خواهيم نهاد و با لذتي مشابه وقتي که کودک بوديم و فوتبال را تازه شروع کرده بوديم به زمين خواهيم رفت. و البته با مسئوليت پذيريِ کساني که پيراهن تيم مليِ يکي از زيباترين و قوي‌ترين کشور‌هاي جهان را به تن مي‌کنند.
ما همه، زير آسمان آبي متحد مي‌شويم و پيراهن آبي‌مان را به تن مي‌کنيم. در پايان، اجازه دهيد همه با هم، فريادي بزنيم که با آن، بيش از 60 ميليون ايتاليايي با هم يک‌صدا مي‌شوند: پيروز باد ايتالياي لاجوردي پوش!"
مانچيني يکي از ستاره هاي تيم ملي ايتاليا در رقابت هاي يورو 1988 بود که در آن رقابت ها گل اول جام را در ديدار افتتاحيه مقابل آلمان غربي به ثمر رساند.

انتهای پیام.

مانچيني ايتاليايي

نظر خود را بگذارید