صفحه اصلی/ بین الملل ۰۴:۲۸:۴۷ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | فارس 0

مردي که به ماکرون سيلي زده بود به زندان منتقل شد

مردي که به ماکرون سيلي زده بود به زندان منتقل شد

مردي که به ماکرون سيلي زده بود به زندان منتقل شد

فارس/ دادگاه فرانسه، فردي که به رئيس جمهور اين کشور سيلي زده بود را به هجده ماه حبس محکوم کرده و در اقدامي کم‌سابقه دستور انتقال وي به زندان را صادر کرد.

به نوشته نشريه «وال استريت ژورنال»، دادگاه شهر «والِنس» اين شهروند فرانسوي را به ۱۸ ماه حبس محکوم کرد که ۱۴ ماه آن حبس تعليقي است.

اين دادگاه در حکمي کم‌سابقه، دستور داد اين فرد فوراً به زندان منتقل شود. اين در حالي است که معمولاً در فرانسه فرد محکوم شده مي‌تواند تا زمان دادگاه تجديد نظر آزاد باشد.

«داميل تارل» ۲۸ ساله که فيلم سيلي زدنش به ماکرون به بمبي خبري در جهان تبديل شد، روز پنجشنبه در جلسه دادگاه گفت، اين اقدام را از طرف معترضان فرانسوي معروف به «جليقه زردها» انجام داده است. بر اساس گزارش رسانه‌هاي فرانسوي وي همچنين خود را يک راستگرا توصيف کرده است.

آشنايان تارل او را فردي بي‌حاشيه توصيف کرده‌اند. دادستان فرانسه نيز اعلام کرده وي عضو هيچ گروه سياسي يا شبه‌نظامي نبوده است.

دادستان‌هاي فرانسوي گفته‌اند از منزل مرد ديگري که همراه با تارل دستگير شده سلاح کشف شده است. او در ارتباط با حمله به ماکرون متهم نخواهد شد، اما به دليل نگهداري غيرقانوني سلاح در دادگاه محاکمه مي‌شود.

انتهای پیام.

سيلي به ماکرون ماکرون

نظر خود را بگذارید