صفحه اصلی/ استانها ۰۴:۲۳:۴۱ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | صدا و سيما 0

روز سياه ديگري در هرمزگان با فوت ۱۲ بيمار کرونايي

روز سياه ديگري در هرمزگان با فوت ۱۲ بيمار کرونايي

روز سياه ديگري در هرمزگان با فوت ۱۲ بيمار کرونايي

صدا و سيما/ امروز بيستم خردادماه، با ثبت رکورد ديگري در شمار فوتي‌هاي کرونا در هرمزگان و فوت ۱۲ بيمار، اين شمار به هزار و ۳۳۳ نفر رسيد.

دکتر فاطمه نوروزيان، سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان گفت: فوتي ها ۵ آقا و ۷ خانم از بندرعباس، بندرلنگه، بندرخمير، قشم و ميناب بودند.
وي افزود: امروز نيز ۱۴۷ بيمار مبتلا به کرونا در بيمارستان‌هاي استان بستري شدند و اکنون در مجموع ۵۵۰ نفر در بيمارستان‌هاي استان تحت مراقبتند.
به گفته نوروزيان، از مجموع بستري ها، ۸۲ نفر در بخش مراقبت‌هاي ويژه(آي. سي. يو) بستري هستند و حال ۲۱ نفر از آن‌ها وخيم است.
سخنگوي دانشگاه علوم پزشکي هرمزگان، تهويه مناسب در خانه و محيط‌هاي سربسته، استفاده از ماسک، رعايت فاصله دومتري، شرکت نکردن در تجمعات و شستشوي مرتب دست‌ها را از مهمترين عوامل جلوگيري از ابتلاي به کرونا عنوان کرد.
وي به نقش مهم تهويه در جلوگيري از شيوع کرونا اشاره کرد و افزود: در يکي دورهمي خانوداگي با حضور 6 نفر در يک اتاق، در صورت مبتلا بودن يک نفر از آن‌ها به کرونا، حتي در صورت استفاده همه افراد از ماسک و رعايت فاصله فيزيکي، پس از ۴ ساعت ۴ نفر از آن‌ها به کرونا مبتلا مي‌شوند.
به گفته نوروزيان، در همين شرايط و در صورت وجود تهويه مناسب در اتاق و کاهش زمان دورهمي، تنها احتمال ابتلاي يک نفر از آن‌ها وجود دارد.

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید