صفحه اصلی/ بین الملل ۰۴:۱۱:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | ايرنا 0

پاسخ چين به آمريکا درباره نشست کرونا از آزمايشگاه ووهان

پاسخ چين به آمريکا درباره نشست کرونا از آزمايشگاه ووهان

پاسخ چين به آمريکا درباره نشست کرونا از آزمايشگاه ووهان

ايرنا/ سخنگوي وزارت امور خارجه چين بار ديگر ضمن انتقاد از فرافکني آمريکا در مورد احتمال نشت ويروس از آزمايشگاه ووهان تاکيد کرد که اين ادعا يک دروغ و ساخته و پرداخته ايالات متحده است.


وانگ ون بين روز پنجشنبه در کنفرانس خبري در پکن افزود: برخي از سياستمداران و رسانه هاي آمريکايي ادعا کرده اند که ويروس کرونا از آزمايشگاه ويروس شناسي ووهان به بيرون نشت کرده است اما آمريکا سال ها پيش با رويکردي جنگ طلبانه و مبتني بر داده هاي غلط و با پيش گرفتن ساز و کاري هماهنگ با رسانه هاي خود و با طرح ادعاي وجود تسليحات کشتار جمعي در عراق، حمله به اين کشور را در دستور کار خود قرار داد.

اين مقام چيني ادامه داد: امروز نيز آمريکا با رقصاندن همان عروسک خيمه شب بازي خود در توجيه حمله به عراق، هوچي گري درباره نشت ويروس کرونا در آزمايشگاه ووهان چين را به راه انداخته است.

وي با بيان اينکه آمريکا جنگ عراق را نيز به دليل تصور وجود سلاح هاي کشتار جمعي آغاز کرد، افزود: اين بار ايالات متحده جنجالي براي "نظريه نشت ويروس از آزمايشگاه" بدون هيچ مدرک واقعي شروع کرده است. هدف از اين اقدام چيست؟ اگر هدف واقعي ايالات متحده رديابي منبع ويروس است، چرا به دانشمندان اعتماد نمي کند و از سازمان اطلاعات به عنوان نيروي اصلي استفاده مي کند؟ اگر آمريکا مي خواهد منبع ويروس را پيدا کند، چرا براي آن مهلت ۹۰ روزه تعيين کرده است؟ اگر ايالات متحده واقعا به شفافيت اهميت مي دهد، چه زماني مي خواهد از متخصصان سازمان بهداشت جهاني دعوت کند تا از پايگاه بيولوژيکي فورت دتريک بازديد کنند؟

وانگ ون بين يادآورشد: اين اقدام آمريکا به رفاه عمومي بين المللي و زندگي و سلامتي مردم همه کشورها آسيب مي رساند، جامعه جهاني بايد در اين باره هوشيار بوده و با آن مخالف باشد.

انتهای پیام.

ووهان چين کرونا

نظر خود را بگذارید