صفحه اصلی/ بین الملل ۰۴:۰۳:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | فارس 0

بلينکن: آمريکا به فشار عليه انصارالله ادامه مي‌دهد

بلينکن: آمريکا به فشار عليه انصارالله ادامه مي‌دهد

بلينکن: آمريکا به فشار عليه انصارالله ادامه مي‌دهد

فارس/ وزير امور خارجه آمريکا گفته کشورش فشارها عليه انصارالله يمن را ادامه خواهد داد.

وزير خارجه آمريکا با صدور بيانيه‌اي اعلام کرده اين کشور يک تبعه يمن به نام «سعيد احمد محمد الاجمال» و چند فرد ديگر را به دليل همکاري با نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي براي انتقال ده‌ها ميليون دلار به حوثي‌ها در فهرست تحريم قرار داده‌ است.

بلينکن تصريح کرده است: «ما الجمال را به موجب فرمان اجرايي ۱۳۲۲۴ و به دليل ارائه کمک‌هاي مادي و پشتيباني مادي، مالي و ساير انواع حمايت از نيروي قدس سپاه تحريم کرديم.»

وزير خارجه آمريکا مدعي شده است: «ايالات متحده آمريکا در تلاش براي حل و فصل بحران يمن و تأمين کمک‌هاي بشردوستانه ماندگار براي مردم يمن است.»

بلينکن بدون اشاره به حملات ائتلاف تحت رهبري سعودي از انصارالله يمن خواسته با آتش‌بس در يمن موافقت کرده و به مذاکرات سياسي روي بياورد. 

او در ادامه خاطرنشان کرده است: «ايالات متحده به اعمال فشار عليه حوثي‌ها از جمله از طريق تحريم‌ها براي رسيدن به اهداف يادشده ادامه خواهند داد.

ائتلافي به رهبري عربستان سعودي از فروردين‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقير يمن را براي بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادي»، رئيس‌جمهور مستعفي يمن هدف حملات سنگين هوايي، زميني و دريايي قرار داده است.

اين حملات به نابودي زيرساخت‌هاي يمن و گسترش فقر، بيکاري و گسترش بيماري‌هاي واگيردار در اين کشور فقير عربي منجر شده است. از زمان آغاز اين حملات ده‌ها هزار غيرنظامي يمني شهيد و زخمي شده‎اند.

کارشناسان سازمان ملل، يمن را صحنه بزرگترين بحران بشري در جهان توصيف مي‌کنند. بيش از ۷۵ درصد جمعيت يمن در حال حاضر نيازمند نوعي کمک‌رساني و حمايت بشردوستانه هستند. از اين ميان، ميليون‌ها نفر نمي‌دانند وعده غذايي بعدي‌شان از کجا تأمين خواهد شد.

وزارت خزانه‌داري آمريکا شامگاه پنجشنبه چندين شخص و نهاد را به بهانه نقش‌آفريني در تأمين مالي نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و گروه انصارالله يمن در فهرست تحريم قرار داد.

وزارت خزانه‌داري آمريکا در بيانيه‌اي اعلام کرده دفتر کنترل دارايي‌هاي خارجي شبکه‌اي را که به تأمين مالي نيروي قدس سپاه و حوثي‌هاي يمن (انصارالله يمن) کمک مي‌کردند را در فهرست تحريم‌ها قرار داده است.

خزانه‌داري آمريکا مدعي شده اين شبکه تحت رهبري «سعيد الجمال»، ده‌ها ميليون دلار درآمد از محل فروش کالاهايي از جمله نفت ايران کسب مي‌کند که بخش عمده آن از طريق شبکه‌اي از گروه‌هاي واسطه‌اي و صرافي‌هاي چند کشور به دست حوثي‌هاي يمن مي‌رسد.

بررسي فهرست وزارت خزانه‌داري آمريکا نشان مي‌دهد دولت اين کشور اسامي ۷ شخص، ۴ شرکت و يک کشتي را در فهرست تحريم‌ها قرار داده است.

دولت آمريکا «سعيد احمد محمد» که تبعه يمن است را به بهانه ارتباط با نيروي قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ۶ فرد ديگر را به بهانه ارتباط با او به فهرست تحريمي SDN اضافه کرده است. افراد تحريم‌شده اتباع سوريه، يمن، انگليس،سومالي و هند هستند.

شرکت‌ها و کشتي تحريم‌شده نيز به بهانه ارتباط با افراد تحريم‌شده در فهرست SDN قرار گرفته‌اند. اين شرکت‌ها در امارات، ترکيه و يمن مستقر هستند.

خزانه‌داري آمريکا در بيانيه روز پنجشنبه مدعي شده از زمان آغاز جنگ در يمن نيروهاي انصارالله به کمک‌هاي نيروي قدس سپاه متکي بوده‌اند.

اين در حالي است که دولت آمريکا از زمان آغاز جنگ در يمن به طرق مختلف از جمله فروش سلاح به ائتلاف تحت رهبري سعودي‌ها کمک کرده است.

انتهای پیام.

بلينکن انصارالله

نظر خود را بگذارید