صفحه اصلی/ سیاسی ۰۳:۵۹:۲۵ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | ايسنا 0

نظر همتي درباره قهر با انتخابات

نظر همتي درباره قهر با انتخابات

نظر همتي درباره قهر با انتخابات

ايسنا/ کانديداي انتخابات رياست جمهوري گفت: اگر با انتخابات قهر کنيد زمين بازي در اختيار کساني خواهد بود که محدوديت‌هاي زيادي براي زنان و جوانان ايجاد خواهند کرد.

عبدالناصر همتي در نشست مجازي با جمعي از فعالان حقوق زنان با اشاره به آنکه يکي از مهم‌ترين مسائل کشور که دولت بايد مستقيما به آن ورود کند مسئله اقشار آسيب‌پذير است گفت: يکي از اقدامات جدي من بحث سازمان بهزيستي و ارتقاي آن از لحاظ سازماني است. من در برنامه‌هاي خودم اعلام کرده ام که دولت نبايد در اقتصاد دخالت مستقيم داشته باشد و سرمايه‌گذاري‌هاي مولد را بايد به بخش خصوصي واگذار کرد.

  همتي در خصوص سه حوزه مهم آموزش، سلامت و اشخاص آسيب‌پذير تاکيد کرد: در اين سه حوزه دولت بايد عملکرد و دخالت مستقيم داشته باشد که در حوزه اقشار آسيب‌پذير نهاد بهزيستي نقشي جدي دارد.


 وي همچنين در مورد مسئله کودک-همسري گفت: کودک-همسري از معضلاتي است که بايد به جد به آن پرداخته شود. چرا که به معتقدم زندگي مشترک نيازمند تعامل و همدلي است و نبايد به دختران به شکل ابزار در بحث ازدواج نگاه شود، البته در مسئله کودک -همسري قطعا نظر علما را نيز جويا خواهيم شد.

 کانديداي انتخابات رياست جمهوري با اشاره به معضلات موجود در آموزش و پرورش و مبحث کنکور گفت: در خصوص آموزش و پرورش دو کار جدي انجام خواهم داد، يکي اين است که به تقويت و بالابردن کيفيت مدارس دولتي خواهم پرداخت و  ديگر آنکه همچنين در مدارس غيرانتفاعي نيز بحث نظارت را تقويت خواهم کرد.


همتي افزود: همچنين حذف تدريجي کنکور، که استرس بالايي در جوانان ايجاد مي‌کند و کاهش سهيمه‌هاي دانشگاهي از برنامه‌هاي مهم من است. مخصوصا قطع سهميه‌ها در 20 دانشگاه مهم کشور را مد نظر دارم. ما نياز داريم که در مقطع تحصيلات تکميلي در 20 دانشگاه کشورمان افرادي پذيرش شوند که رتبه لازم و مجاز را داشته باشند، چرا که مي بايست افراد با دانش و هوش بالا را براي کشور تربيت کنيم.


وي همچنين تبعيض جنسيتي براي زنان و مردان در حقوق و مزاياي پرداختي به خصوص در بخش خصوصي را مسئله‌اي مهم دانست که بايد از ميان برداشته شود.

کانديداي انتخابات رياست جمهوري در مورد مسئله حجاب نيز تصريح کرد: در مورد حجاب بانوان ما قطعا بر اساس قانون تعيين شده عمل مي‌کنيم اما معنا ندارد که در زندگي خصوصي افراد دخالت کنيم. چرا بايد براي بانوان پيامک حجاب بيايد و استرس بالايي براي آنان ايجاد شود، اين موضوع دخالت در زندگي خصوصي افراد است.

 همتي تصريح کرد: ما فقدان يک ذهنيت راهبردي براي توسعه داريم و استان‌هاي حاشيه کشور به خاطر همين فقدان، توسعه پيدا نکرده اند. در برنامه دولت من روش توسعه استان‌ها بر اساس مشخصات، ويژگي‌ها و شرايط آن مناطق خواهد بود.


وي در پايان گفت: اگر با انتخابات قهر کنيد زمين بازي در اختيار کساني خواهد بود که محدوديت‌هاي زيادي براي زنان و جوانان ايجاد خواهند کرد.

انتهای پیام.

همتي انتخابات ۱۴۰۰

نظر خود را بگذارید