صفحه اصلی/ فناوری اطلاعات ۰۳:۵۲:۵۸ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | سخت افزار 0

افزايش توليد هارد ديسک هاي وسترن ديجيتال و سيگيت

افزايش توليد هارد ديسک هاي وسترن ديجيتال و سيگيت

افزايش توليد هارد ديسک هاي وسترن ديجيتال و سيگيت

سخت افزار/ چيا، رمز ارزي که به يک باره مطرح شد يکي از بدترين اتفاقاتي بود که در سال‌هاي اخير براي صنعت تجهيزات ذخيره‌سازي رخ داد. چرا که اين رمز ارز جنجالي توسط سرعت حافظه ذخيره‌سازي استخراج مي‌شود. به يک باره ارزش اين ارز ديجيتال افزايش يافت و بسياري از ماينرها به بازار حافظه‌ها حمله بردند و موجب کمبود موجودي و افزايش شديد قيمت هارد ديسک‌ها و حتي SSDها شدند. حالا سيگيت و وسترن ديجيتال به عنوان بزرگ‌ترين توليدکنندگان HDD تصميم به افزايش توليد هارد ديسک‌هاي خود گرفته اند تا با احتمال کمبود موجودي و رشد قيمت بيش از پيش اين قطعات مبارزه کنند.

افزايش توليد هارد ديسک به دنبال تقاضاي بي سابقه
استخراج رمز ارز چيا باعث افزايش 500 درصدي فروش حافظه‌هاي SSD کمپاني ايديتا شد. اين در حاليست که چيا فوق‌العاده براي SSDها مضر و آسيب زننده است به طوري که يک SSD با ظرفيت 512 گيگابايت را مي‌تواند در عرض 40 روز به طور کامل نابود کند. طبق اطلاعاتي که Context منتشر کرده، فروش درايوهاي تجاري با ظرفيت 10 ترابايت در ماه آوريل در اروپا حدودا 200.000 مورد بوده که باعث رشد ساليانه 240 درصدي شده است. در مورد درايوهاي ذخيره سازي NAS HDD درجه مصرف‌کنندگان هم با فروش تقريبي 250 هزار هارد ديسک، افزايش فروش نسبت به سال قبل 167 درصد بوده که رقم خيره کننده‌اي است.


جالب است حتي فروش هاردهاي نظارتي که براي استفاده در سيستم‌هاي امنيتي مدار بسته طراحي شده‌اند نيز شديدا افزايش يافته و با اينکه اتفاق مشخصي براي اين افزايش فروش رخ نداده، اما 116 درصد فروش ساليانه هاردهاي نظارتي نيز افزايش يافته است. درست مانند سازندگان کارت گرافيک، سيگيت نيز بعد از افزايش فروش هارد ديسک اکنون انتظارات خود از درآمد در سه ماهه فعلي را بالا برده و اين موضوع را با سهامداران خود مطرح کرده است. چندين سال سيگيت و وسترن بعد از کاهش تقاضا، توليد هارد ديسک‌ها را کاهش داده بودند اما حالا چيا باعث شده دوباره اين سازندگان تصميم به افزايش توليد بگيرند.

با توجه به طبيعت ناپايدار بازار ارزهاي ديجيتال، هر دو کمپاني سيگيت و وسترن در رابطه با سرمايه گذاري‌هاي بزرگ بر روي احداث کارخانجات جديد يا راه اندازي خط توليدهاي تازه محتاطانه عمل خواهند کرد. خبر خوب براي مصرف‌کنندگان اين است که قيمت رمزارز چيا از 1685 دلار در ماه اواسط ماه مي به 550 دلار رسيده است.

انتهای پیام.

چيا رمز ارز وسترن ديجيتال سيگيت هارد ديسک

نظر خود را بگذارید