صفحه اصلی/ استانها ۰۳:۱۷:۳۵ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | فارس 0

۶۰ هکتار «آتش‌بر» در مناطق جنگلي نهاوند ايجاد شد

۶۰ هکتار «آتش‌بر» در مناطق جنگلي نهاوند ايجاد شد

۶۰ هکتار «آتش‌بر» در مناطق جنگلي نهاوند ايجاد شد

فارس/ رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان نهاوند گفت: به منظور حفاظت از مراتع و مناطق جنگلي نهاوند 60 هکتار «آتش‌بر» در اين شهرستان ايجاد شد.

داريوش عباسي، رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان نهاوند اظهار کرد: شهرستان نهاوند به عنوان يکي از معدود مناطق و شهرهاي استان همدان، نزديک به ۹۵ هزار مرتع و بيش از ۲۵ هزار هکتار جنگل دارد که در فصل گرم سال در برخي مناطق دچار آتش‌سوزي مي‌شود.
وي با اشاره به اينکه امسال به علت کاهش بارندگي و گرم شدن هوا احتمال آتش‌سوزي در مراتع وجود دارد، گفت: به منظور آمادگي در برابر آتش‌سوزي امسال در ۶۰ هکتار از مناطق جنگلي اين شهرستان در مناطق گيان، گاماسياب، تازناب، وزمستان و سياهدره آتش‌بر ايجاد شد.
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان نهاوند ايجاد آتش بر را کاري مهم براي جلوگيري از توسعه آتش عنوان کرد و گفت: اين اقدام در مناطق بحراني حريق شامل احداث سنگ‌چين، شخم نواري، برداشت علوفه نواري است که مي‌تواند در جلوگيري از گسترش آتش نقش مهمي داشته باشد.
وي در ادامه از برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي بين جوامع محلي و بهره‌برداران عرصه‌هاي ملي، مشارکت جوامع محلي در برقراري اکيپ‌هاي گشت و مراقبت خبر داد و گفت: با بسيج سازندگي و هلال احمر قراردادي منعقد شده تا علاوه بر اقدامات پيشگيرانه در اين زمينه ما را در هنگام بروز آتش سوزي ياري دهند.
عباسي با اشاره به خريد دو دستگاه دمنده و 100 آتش‌کوب، آن را بخش ديگري از اقدامات پيشگيرانه دانست که از سوي اين اداره براي حفاظت از مراتع انجام شده است.
وي استفاده از پتانسيل جوامع محلي را يکي از برنامه‌هاي اين اداره براي پيشگيري از آتش‌سوزي عنوان کرد و گفت: در بخش منابع طبيعي خيلي از اقدامات پيشگيرانه بوده و حتي اطفاي حريق توسط جوامع محلي صورت مي‌گيرد.

انتهای پیام.

نظر خود را بگذارید