صفحه اصلی/ چند رسانه ای/ کارتون و انیمیشن ۰۱:۳۷:۰۰ ۱۴۰۰/۳/۲۱ | رکنا 0

بازداشت خواستگار اينستاگرامي به خاطر بي آبرو کردن دختر جوان

بازداشت خواستگار اينستاگرامي به خاطر بي آبرو کردن دختر جوان

بازداشت خواستگار اينستاگرامي به خاطر بي آبرو کردن دختر جوان

رکنا/ عامل هتک حيثيت و اخاذي در استان چهارمحال و بختياري دستگير شد.

سرهنگ مرتضي عسگري از شناسايي و دستگيري عامل تهديد و اخاذي از دختر جوان به بهانه انتشار تصاوير و هتک حيثيت وي در شبکه‌هاي اجتماعي خبر داد.

سرهنگ عسگري گفت: با مراجعه خانمي جوان و ارائه شکايت مبني بر تهديد و اخاذي در خصوص انتشار تصاوير شخصي وي در فضاي مجازي توسط فردي که با سوء استفاده از احساسات و با دادن وعده ازدواج با اين خانم دوست شده بود موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

وي افزود: شاکي در اظهارات اوليه خود بيان داشت از طريق شبکه اجتماعي اينستاگرام با فردي در فضاي مجازي آشنا شدم که با سوء استفاده از احساسات و جلب اعتماد بنده پس از گذشت يک ماه و به بهانه نشان دادن عکس‌هاي من به خانواده خود و راضي کردن آن‌ها براي خواستگاري، عکس و تصاوير خصوصي‌ام را درخواست کرد که من هم برايش ارسال کردم.

سرهنگ عسگري گفت: متهم پس از دريافت تصاوير خصوصي شاکي، وي را تهديد به انتشار آن‌ها در فضاي مجازي و ارسال براي خانواده و دوستان آشنايان کرده است و از اين خانم جوان درخواست مبالغي را داشته است.

وي گفت: طي تحقيقات فني و پليسي و سرنخ‌هاي موجود در پرونده، متهم در کوتاه‌ترين زمان ممکن شناسايي و با هماهنگي مقام قضايي دستگير و به اين پليس انتقال داده شد که در مواجه با اسناد و مدارک موجود در پرونده لب به اعتراف گشود.

رئيس پليس فتا چهارمحال و بختياري از شهروندان به‌ويژه خانم‌هاي جوان خواست در فضاي مجازي تحت هيچ عنوان به افرادي که با وعده‌هاي دروغين مثل ازدواج قصد نزديک شدن به آن‌ها رادارند اعتماد نکرده و اطلاعات و تصاوير شخصي خود را براي آن‌ها ارسال نکنند و همچنين در صورت مواجهه با هرگونه موارد مجرمانه در فضاي مجازي آن را از طريق سايت پليس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوريت‌هاي سايبري، قسمت ثبت گزارش‌هاي مردمي با ما در ميان بگذارند.

انتهای پیام.

پليس فتا فضاي مجازي اينستاگرام

نظر خود را بگذارید