صفحه اصلی/ اقتصادی ۲۲:۵۷:۰۲ ۱۴۰۰/۳/۲۰ | خبرآنلاين 0

حجم اسکناس و سکه در دست مردم اعلام شد

حجم اسکناس و سکه در دست مردم اعلام شد

حجم اسکناس و سکه در دست مردم اعلام شد

خبرآنلاين/ طبق آخرين اعلام بانک مرکزي، تا پايان اسفندماه سال گذشته، معادل ۷۳ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان از انواع اسکناس و سکه‌ها در اختيار مردم است.

تا پايان اسفندماه سال گذشته، حدود ۸۱ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان اسکناس و مسکوک در گردش بوده که اين رقم در قياس با مدت مشابه سال قبل ۱۳.۶ درصد رشد دارد. علاوه براين، طبق آخرين آمار منتشر شده از بانک مرکزي مجموع اسکناس و مسکوک فعلي نسبت به سال ۱۳۹۵ حدود ۲۸ هزار ميليارد تومان افزايش دارد. همچنين از ۸۱ هزار و ۵۰۰ ميليارد اسکناس و مسکوک موجود شبکه بانکي ۷۳ هزار و ۵۰۰ ميليارد تومان در دست مردم در گردش است که اين مبلغ معادل ۲۰.۲ درصد رشد داشته است.

بر اين اساس، معادل ۶۷۰۰ ميليارد تومان از اسکناس و سکه‌هاي موجود در بانک‌ها قرار دارد که نسبت به ۹۰۰۰ ميليارد تومان سال قبل تا ۲۳۰۰ ميليارد تومان کاهش داشته، همين امر نشان دهنده اين است که بخشي از موجودي از بانک‌ها خارج و در اختيار مردم قرار گرفته است.

اما موجودي اسکناس و سکه در بانک مرکزي به بيش از ۱۲۰۰ ميليارد تومان مي‌رسد که کاهش ۴۰۰ ميلياردي نسبت به سال قبل دارد و از اين موجودي  اسکناس و سکه در بانک مرکزي، هر زمان که لازم باشد بنابر نياز بازار تزريق خواهد شد.

 

انتهای پیام.

اسکناس سکه طلا

نظر خود را بگذارید